> > > Nowość: Zildjian Concept Shop
Zildjian wprowadza nową linię talerzy efektowych: Zildjian Concept Shop. Firma reklamuje ją jako “najnowsze, nowatorskie, eksperymentalne talerze wymyślone przez nasz zespół ds. Badań i Rozwoju Produktu“.
Linia blach Concept Shop obejmuje następujące modele: Raw Crash, Turbine Stack, Rib Hammered Hi-Hat oraz Trap Hat.
FX Raw Crash to wybuchowy crash o krótkim wybrzmieniu. Jego charakterystyka brzmieniowa jest dość sucha, przez co producent sugeruje, iż może on pełnić rolę dodatkowego, punktowego ride’a.

FX Turbine Stack to stack o dużej średnicy, który po uderzeniu ma tańczyć i dawać efekt sizzle. Producent chwali się nowa koncepcją wizualną (co widać) oraz brzmieniową (mamy nadzieję się przekonać). Górna blacha posiada charakterystyczne wycięcia i suche brzmienie, a dolna jest w pełni toczona

Rib Hammered Hat Top konstrukcyjnie posiada wiele cech blachy K Custom Hybrid Trash Smash, ale jest w stylu hi-hat topów A Zildjian. Żebrowe kucia między kopułką a krawędzią rozkurczają metal i dają brzmienie bardziej w typie trash, o szerszym paśmie niż to jest w przypadku zwykłej góry od hi hatu.

Trap Hats 14″ zapewniają brzmienie hi hatu mocno zamkniętego, które jest zainsirowane muzyką elektroniczną.

UWAGA: Blachy z serii Concept Shop sa wciąż produktem eksperymentalnym i przez to niestety na razie dostępnym za pośrednictwem strony producenta tylko w USA, jednak na oficjalnym profilu FB Zildjiana czytamy: “Sądząc po reakcjach możecie już niedługo zobaczyć niektóre z tych modeli w katalogu Waszego lokalnego dystrybutora!“.