> > > Nowości 2021: Nowe modele Paiste Signature

 W 1989 roku firma Paiste wypuściła na rynek nową serię Signature, używając specjalnie stworzonego stopu brązu, który umożliwił stworzenie blach o nieznanych wcześniej właściwościach, dających bogate, pełne i ekspresyjne brzmienie. Przez ostatnie trzy dekady seria Signature zdefiniowała brzmienie wielu artystów Paiste i została świetnie przyjęta przez światową społeczność perkusistów. Talerze Signature są wykonywane ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod, które nie zmieniły się od ponad pół wieku.

Po wprowadzaniu głownie lżejszych modeli na 30-tą rocznicę serii Signature w 2019 roku, Paiste ponownie wprowadza na rynek klasyczne talerze do głośnego, mocnego grania.

Perkusiści, tacy jak Danny Carey, John Dolmayan, Joey Jordison, Larry Mullen Jr., Mikkey Dee, Nicko McBrain, Phil Rudd, Scott Travis, Stewart Copeland, Brad Wilk i Tico Torres zapisali się w historii muzyki używając tych instrumentów.

Nowościami z serii Paiste Signature na rok 2021 są m.in.:

  • Power Crash w rozmiarach 19” i 20” – instrumenty do jasnych, pełnych akcentów

  • Power Ride w rozmiarach 20″ i 22″ – mają za zadanie przebijać się przez najgłośniejsze ściany gitar solidnym, jasnym pingiem i mocnym dźwiękiem kopułki

  • Power Hi-Hat w rozmiarach 14” i 15” – doskonale uzupełniają rodzinę modeli Signature Power dzięki ich jasnej i ostrej barwie.

  • Heavy Hi-Hat w rozmiarze 14″ – również mocny i jasny talerz z klarownym, pełnym wybrzmieniem z bogatymi niskimi częstotliwościami.

Ponadto, po raz pierwszy Paiste zaprezentowało 22-calowy Mellow Ride – większy odpowiednik popularnego talerza. W nowym rozmiarze jego “słodkie”, subtelne brzmienie i bogate, delikatne rozmycie zapewniają jeszcze większą głębię i głośność.

Przypominamy o możliwości odsłuchania brzmienia wszystkich opisanych powyżej blach na stronie Paiste, dzięki nowej funkcji Soundroom.

O pozostałych zmianach na oficjalnej stronie Paiste możesz przeczytać TUTAJ.