> > > Nowości 2021: Vox Telstar Maple

Firma Vox ogłosiła premierę nowego zestawu Telstar Maple na rok 2021. Po zeszłorocznym, ponownym wprowadzeniu na rynek perkusji Telstar – nowej wersji rzadkiego i specyficznego zestawu Vox Telstar / Trixon Speedfire – nowy instrument oferuje ten sam charakterystyczny eliptyczny bęben basowy, opisywany często jako „przebita opona” czy też “roztapiający się” bęben.

Tym razem nowa wersja Telstar posiada korpusy wykonane w całości z klonu z bardziej tradycyjnym, naturalnym wykończeniem. Cały projekt nadzorowany jest przez zespół Sakae Osaka Heritage. Charakterystyczny dla zestawu jest fakt, że dostosowując pozycję stopy można umożliwić uderzanie bijaka w różnych miejscach membrany, przez co łatwo można zmienić wysokość i charakter brzmienia bębna basowego.

Oprócz specyficznego bębna basowego w rozmiarze 18 “+ 12″x13” (specjalne membrany są dostępne w katalogu Remo), zestaw zawiera również tom 13″ x 7,5″, floor tom 16″x15,5″ oraz werbel 14″x5″. Podobnie jak w przypadku wersji z 2020 roku, zestaw zawiera również statyw do hi-hat’u i werbla, a także ramię talerza montowane na bębnie basowym oraz pojedynczą stopę do bębna basowego.

Zestaw Telstar Maple powinien być dostępny na wiosnę.