> > > Nowości: Meinl Sonic Energy 2021

Firma Meinl Sonic Energy przedstawiła nowe produkty na 2021 rok. Wśród nich są m.in.;

  • NOWE kalimby
  • NOWE misy tybetańskie
  • NOWE misy zen
  • NOWE kamertony medytacyjne
  • NOWE shakery, didgeridoo i kije deszczowe
  • NOWE tank drum
  • NOWE gongi

Nowe Kalimby Sonic Energy firmy Meinl to wysokiej jakości instrumenty melodyczne o unikalnych cechach, brzmieniu i konstrukcji. Wszystkie nuty w skali C-dur uzupełniają się wzajemnie, by nigdy nie zagrać złej nuty.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku, Meinl zdecydował się wprowadzić nową kategorię: Kryształowe Misy Tybetańskie Sonic Energy. Te misy są wykonane z wysokiej jakości kamieni kwarcowych z białą matową powierzchnią. Ich długo wybrzmiewający dźwięk roztacza przyjemną aurę po dotknięciu lub przy pocieraniu.

Kolejną nowością są Misy Zen Meinl Sonic Energy oparte na misach japońskich. Są one dostępne w dwóch zestawach zawierających trzy małe misy Zen o średnicy 2.8″, 3.5″ i 3.9″. Mogą być używane jako sygnał dźwiękowy w medytacji. Jeden zestaw jest przeznaczony do postawienia na podłodze, drugi do zawieszenia. Każdy zestaw zawiera płócienny worek do transportu oraz młotek.

Następnym instrumentem są cztery nowe Kamertony medytacyjne Meinl Sonic Energy. Wykonane z kryształów kwarcu, zapewniają niesamowity, bogaty rezonans wibracyjny – idealny do medytacji, jogi i relaksu. Dzięki rozmiarom 15″ i 17,7″ są naprawdę duże i gwarantują długotrwałe wibracje podczas sesji uzdrawiania dźwiękiem. Dwa z nich są dostrojone do nuty C, a pozostałe do nuty F – przy 440 Hz.

Bambusowe Kije Deszczowe Meinl Sonic Energy to instrumenty budujące atmosferę. Wykonane z bambusa, są lekkie i wytrzymałe. Ich dźwięk jest czysty i wyraźny, ale jednocześnie bardzo uspokajający. Ich piękny wygląd dopełnia  “wykropkowane” wykończenie.

Nowe, stalowe Tank Drum w wersji mini to pomniejszone wersje standardowych Tank Drum Meinl’a. Na tych bębnach o średnicy 5,5 ”może grać każdy i wszędzie, niezależnie od umiejętności ponieważ są zestrojone i harmonijne same w sobie. Każdy bęben zawiera dwa miękkie gumowe młotki dla pełnego i gładkiego brzmienia.

Ponad to, serie Wind Gong i Chau Tam Tam zostały wzbogacone o nowe rozmiary. Firma Meinl chce szczegółowo zwrócić uwagę na nowy indyjski Premium Wind Gong w rozmiarze 22”. Gong ten posiada ręcznie wygrawerowaną mantrę. Do gongu dołączona jest podstawka Meinl Sonic Energy.

 

Więcej informacji na temat nowych produktów na stronie: https://meinlsonicenergy.com/en/topics/New-Products-2021