> > > Nowości na 2021: Gretsch Drums

Firma Gretsch zaprezentowała dwa nowe sygnowane werble na rok 2021.

Pierwszą “sygnaturą” jest werbel Keitha Carlock’a. Jak głosi oficjalna strona: “Kiedy masz szczęście pracować z perkusistą, który występował z tak szeroką gamą artystów, jak Steely Dan, Toto, Wayne Krantz, James Taylor, Tal Wilkenfeld, John Mayer, Sting, Chris Botti i wielu innych… dlaczego by nie chcieć opracować z nim werbla?

Podstawą werbla jest 2mm, mosiężny korpus 14″x5,5” w wykończeniu Vintage Patina. W fabryce Gretsch w Ridgeland w Południowej Karolinie, opracowano unikalny proces postarzania, uwydatniając „antyczny” wygląd instrumentu. Aby zwiększyć dynamikę i zakres stroju, Keith wybrał 20-zwojowe sprężyny zamiast szerszych, 42-zwojowych. Zdecydował się również na standardowy naciąg perkusyjny Permatone zamiast Permatone Control Sound.

Dodatkowe właściwości konstrukcji obejmują krawędzie 45 stopni, obręcze odlewane Die Cast o grubości 4 mm i  klasyczną maszynkę Lightning throw off. Każdy werbel ma wewnętrzną etykietę identyfikacyjną, na której jest określony rok produkcji i każdy werbel podpisany jest przez samego Keith’a.

Kolejnym dodatkiem do serii sygnowanych instrumentów Gretsch jest werbel Grego Borlai.

Fenomenalny Gergo i Gretsch połączyli siły, aby opracować bardzo unikalny instrument. Razem stworzyli to, co Gergo określa jako „czuły, wielofunkcyjny, głośny i nieograniczony” werbel.

Kluczowe elementy konstrukcji obejmują; mosiężny korpus 14”x4,25″ o grubości 1,2 mm, krawędzie gięte pod kątem 45 stopni, 20-zwojowe sprężyny werblowe i 4-milimetrowe obręcze Die-Cast, dzięki czemu ten instrument jest jednym z bardziej charakterystycznych w asortymencie werbli Gretsch. Powierzchnia instrumentu jest wykończona nałożoną teksturą piaskowaną, zapewniając wyjątkowy wygląd i zwarty dźwięk.

Wyjątkowy werbel uzupełniają: maszynka Lightning throw-off, naciąg Permatone Control Sound od Remo oraz wewnętrzna etykieta identyfikacyjna określająca rok produkcji, podpisana przez Gergo.