> > > Nowości na 2021: Ludwig Drums

Ludwig zaprezentował dwa zestawy z limitowanej edycji na rok 2021. Są to: Legacy Mahogany Black Cat i Vistalite Island Sunset. Oprócz nowych zestawów, Ludwig dodał Bamboo Strata do serii Classic Maple jako ekskluzywne europejskie wykończenie.

Model Legacy Mahogany Black Cat oddaje hołd popularnym zestawom Ludwig Black Panther z lat 60. i 70., a jego odzwierciedleniem jest tu czarne satynowe wykończenie. Same bębny są zbudowane z klasycznej trójwarstwowej sklejki mahoniowo-topolowej z klonowymi pierścieniami wzmacniającymi.

Zestaw Black Cat posiada klonowe obręcze z wstawkami okleiny Silver Sparkle na wszystkich bębnach. Wyposażony jest również w emblematy Ludwig z limitowanej edycji. Zestawy Legacy Mahogany Black Cat są dostępne w dwóch konfiguracjach: Fab (22”x14″, 13”x9”, 16”x16”) i Pro Beat (24” x14”, 13”x9”, 16”x16”).

Dostępny jest również werbel w limitowanej wersji Black Cat w rozmiarze 14”x6,5″ w tej samej specyfikacji (łącznie z klonowymi obręczami). Instrument ten posiada 10 “wspólnych” lugów i wyposażony jest w maszynkę P88.

Ponadto, ogłoszono również wzbogacenie oferty firmy poprzez nowe limitowane wykończenie dla zestawów VistaliteIsland Sunset. Wykończenie to nawiązuje to kultowego już Tequila Sunrise, tym razem zastępując je zielonym, żółtym i czerwonym kolorem.

Zestaw jest dostępny w konfiguracji Fab (22″x14″, 13″x9″, 16″x16″) z dostępnym opcjonalnie werblem, w rozmiarze 14″x6,5″. Produkcja tych zestawów na całym świecie będzie wynosić zaledwie 35 sztuk.

Ludwig dodał również wspomniane Bamboo Strata jako ekskluzywną europejską opcję wykończenia dla swojej serii Classic Maple. Będzie dostępny tylko we wcześniej skonfigurowanych zestawach: 18” Jazzette, 20” Downbeat, 22” Fab oraz 24” Pro Beat.