> > > Nowości na 2021: Meinl Stick & Brush

Firma Meinl Stick & Brush zaprezentowała nowości na rok 2021. Wśród nich znalazły się m.in. nowe modele pałek (w tym modele sygnowane), pałki do timbalesów i akcesoria.

Pierwszą nowością są pałki sygnowane przez Luke’a Hollanda – świetnego perkusisty młodego pokolenia, który ogromną popularność zyskał dzięki swojemu kanałowi na YouTube. Model Hollanda, wykonany z hikory, oscyluje swoim rozmiarem między klasycznym 5A a 5B, czyniąc go uniwersalnym narzędziem nadającym się do różnych muzycznych aplikacji. Okrągła główka uwydatnia atak i definicję, zarówno na talerzach jak i bębnach.

Kolejnym modelem sygnowanym są pałki Calvina Rogersa – legendy sceny Gospel i R&B. Jego model, zbliżony rozmiarem do 5A, posiada wydłużoną szyjkę i okrągłą główkę, ułatwiającą odbicie i szybkie poruszanie się po zestawie.

Firma Meinl Stick & Brush wzbogaciła również swój katalog produktów o modele 8A i 9A, przy okazji poszerzając ofertę o ich odpowiedniki w wersji Hard Maple.

Paleta modeli rozbudowana została również o hikorowe wersje serii Concert – HD1, HD2 i HD4 zostały zaprojektowane w ten sam sposób, co ich klonowe odpowiedniki.

Ponadto, poszerzona została oferta pałek do timbalesów – dodano nowy model 7/16“ oraz wydłużone wersje istniejących już 1/2“ i 7/16“.

Zaprezentowane zostały również akcesoria, np. nowy, bardzo estetyczny pad ćwiczeniowy dostępny w dwóch rozmiarach: 6″ i 12″. Ciekawym dodatkiem jest również Stick Wax – pasta, która ułatwia przyczepność pałki, idealna dla tych perkusistów, którzy mają problem z potliwością dłoni.

Więcej o nowościach na stronie: https://meinlstickandbrush.com/en/topics/new-for-2021