> > > Nowości od firmy Paiste na rok 2019!

W 2019 roku Paiste upamiętnia 30. rocznicę wprowadzenia “Signature Alloy” i stworzenia rodziny talerzy Signature przez dodanie kilku nowych modeli oraz edycji specjalnych. W 1989 roku Paiste wypuścił serię Signature, używając specjalnego stopu brązu. Energia “Signature Alloy” umożliwiła Paiste tworzenie talerzy o nieznanych dotąd cechach, zawierających bogate, pełne i wyraziste brzmienie.

Paiste kontynuował to przełomowe wydarzenie w świecie blach perkusyjny, tworząc dwie dodatkowe serie z wykorzystaniem stopu Signature: “Signature Traditionals” w 1996 i “Signature Dark Energy” w 2004 roku.

fot: paiste.com

 

W styczniu 2019 r., Paiste przedstawia nowe talerze w rozmiarach 19″ i 20″. Blachy posiadają dynamiczny atak i charakteryzują się ciemnym, szybko zanikającym dźwiękiem. Paiste również uruchamia kilka modeli talerzy. Mellow Crash 16″, 17″ i 18″ są to blachy ciepłe, niskie, miękkie z ostrym atakiem. Zaprojektowane zostały z myślą o wszechstronności. 22-calowy Full Ride charakteryzuje się dosyć jasnym, pełnym, bogatym brzmieniem. 20-calowy Mellow Ride ma ciemny, bogaty, “słodki” dźwięk, świetnie sprawdzi się jako crash/ride.

W 2019 roku Paiste wprowadza Extreme Crash 2002. Talerze z serii 2002.  Zostały pierwotnie wprowadzone w 1971 r., Aby zaspokoić potrzeby dźwiękowe rewolucyjnych i szybko rozwijających się gatunków w muzyce rockowej. Ciepła, jasna i potężna energia muzyczna z blach 2002 stała się podstawą brzmienia wielu legendarnych rockowych perkusistów.

fot: paiste.com


Jak wiadomo, blachy z seri Paiste 2002  zawsze przebijały się przez muzykę. Mimo ostrego naparzania w te blachy, one stale utrzymywały swoje świetne brzmienie.  

Talerze Paiste 2002 Extreme Crash 18″, 19″ i 20″ charakteryzują się jasnym, ostrym atakiem. Generują ogromną ilość dźwięku, który dominuje nawet w bardzo głośnej muzyce. Szczególną uwagę zwrócono na trwałość blach dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych zasad projektowania i budowy. Talerze 2002 Extreme Crash są więc idealne dla perkusistów, którzy grają “zza głowy”. Blachy Paiste 2002 są w całości wytwarzane ręcznie w Szwajcarii przy użyciu tradycyjnych metod, które pozostały niezmienione od ponad 50 lat.