> > > Nowości od Roland V-Drums na rok 2021

Firma Roland przedstawiła trzy, najnowszej generacji, flagowe zestawy V-Drums zawierające moduł brzmieniowy TD-50X oraz nowe konfiguracje cyfrowych padów, w tym najnowszy cyfrowy hi-hat VH-14D.

Zestaw TD-50KV2 to flagowy zestaw V-Drums z dużymi padami, w tym gotowym na scenę, pełnowymiarowym bębnem basowym. TD-50K2 oferuje bardziej kompaktową konfigurację z mniejszymi tomami, werblem oraz stopą,  co czyni go doskonałym wyborem do grania w domu, na małych scenach i wszędzie tam, gdzie jest ciasno. VAD706 z kolei, to nowy topowy zestaw z serii V-Drums Acoustic Design, łączący najlepsze technologie Roland V-Drums z wyglądem i detalami perkusji akustycznej klasy premium. Pełnowymiarowe drewniane korpusy modelu VAD706 są dostępne w czterech eleganckich opcjach wykończenia, w tym Gloss Natural, Gloss Cherry, Gloss Ebony i Pearl White.

Moduł dźwiękowy TD-50X w sercu zestawów TD-50KV2, TD-50K2 i VAD706 mierzy w zapewnienie najbardziej akustycznych wrażeń spośród dostępnych na rynku zestawów elektronicznych. Jak zapewnia producent, Technologia Prismatic Sound Modeling sprawia, że ​​bębny ożywają jak żaden inny, wprowadzając wielowarstwowe próbki nagrane w światowej klasy studiach wyrafinowanymi technikami udoskonalanymi przez ponad 20 lat. 

Moduł TD-50X oferuje ponad 900 brzmień, w tym wiele nowych próbek stopy, werbla, hi-hatów, tomów i talerzy. Dostępnych jest również 70 gotowych do gry zestawów wstępnie skonfigurowanych, wszystkie dopasowane w celu uzyskania pełnego, mocnego i dynamicznego dźwięku. Użytkownicy mogą szybko dostosowywać strój i tłumienie lub budować zestawy od podstaw, wybierając głębokość korpusów, typy naciągów, charakterystyki talerzy i nie tylko. PureAcoustic Ambience zapewnia szeroką gamę wciągających przestrzeni do modelowania, a ogromny wybór narzędzi klasy studyjnej do przetwarzania barw jest pod ręką, aby kształtować brzmienie do perfekcji.

Zestawy TD-50KV2, TD-50K2 i VAD706 są wyposażone we wspomnianą technologie Prismatic Sound Modeling. Multisensory w werblu PD-140DS, talerzu ride CY-18DR i nowych padach hi-hat VH-14D współpracują z błyskawicznym przetwarzaniem w module TD-50X, nadając autentyczne niuanse akustyczne i szczegóły tym podstawowym elementom zestawu. Wszystkie techniki gry na zestawie akustycznym przekładają się płynnie na bębny V-Drums – na przykład dotykanie ride’a w celu skrócenia dźwięku czy rimshot i cross stick na werblu. 

Moduł TD-50X jest gotowy, aby sprostać praktycznym potrzebom każdej sytuacji. Stereofoniczne wyjścia główne XLR i osiem bezpośrednich wyjść TRS pozwalają graczowi na wysyłanie bębnów do konsoli audio. Do komputerowej produkcji muzycznej, TD-50X może wysłać do 32 kanałów cyfrowego dźwięku plus MIDI przez USB, zapewniając transfer najwyższej jakości.

TD-50X to również pierwszy produkt V-Drums obsługiwany przez Roland Cloud, rozwijającą się platformę, która oferuje różnorodną gamę oprogramowania i bibliotek dźwięków. Roland Cloud stopniowo odblokowuje rosnącą kolekcję najlepszych zestawów V-Drums i wyselekcjonowanych próbek do produkcji studyjnej i grania na żywo, z członkostwem zapewniającym dostęp do istniejącej zawartości i najnowszych uaktualnień.

By dowiedzieć się więcej o nowych produktach Roland zachęcamy do odwiedzenia strony: https://www.roland.com/us/categories/drums_percussion/