> > > Nowości w serii PDP New Yorker

Firma PDP ogłasza wprowadzenie nowych elementów do swojej oferty dotyczącej kompaktowego zestawu z serii New Yorker.

Lekki, czteroelementowy zestaw PDP New Yorker powstał z myślą o perkusistach będących ciągle w drodze, a nie mających swojej ekipy technicznej i przez to poszukujących uproszczonej konfiguracji. Obecnie został on przeprojektowany celem uzyskania jeszcze bardziej kompaktowego efektu. Nowości w katalogu obejmują: zmniejszony bęben basowy 14”x16” oraz werbel o rozmiarach 5”x14” w komplecie z rack tomem 8”x10” i floor tomem 12”x13”. Nowa konfiguracja wydaje się idealna dla bębniarzy jazzowych, na występy akustyczne, a także jako wyposażenie studia nagraniowego. Kolejną tegoroczną nowością są wykończenia:

Pale Rose Sparkle PDNY1604PR

Electric Green Sparkle PDNY1604EL

Black Onyx Sparkle PDNY1604BO

Rob Dean – Brand Manager PDP – komentuje: “Chcieliśmy wprowadzić do tej serii kilka fajnych zmian. Centralka 16” daje wiele możliwości, zależnie od kombinacji naciągów i różnych technik wytłumienia. Topola jest miękkim drewnem, więc dobrze się sprawdza w tych mniejszych rozmiarach korpusów. Gdy pierwszy raz pokazaliśmy te bębny na targach NAMM, byliśmy podekscytowani reakcją młodych bębniarzy na te fajne nowe wykończenia.”

Kompaktowy i “podróżny” zestaw PDP New Yorker wyposażono w lekkie lugi typu Teardrop Mini Turret™, system strojenia DW True-Pitch™, tom holder z dodatkowym uchwytem, a także naciągi Remo. Celem optymalnego montażu pedału stopki i bijaka, bęben basowy został wyposażony w tzw. bass drum lifter.

Zestaw został zaprojektowany przez inżynierów DW. Korpusy są wykonane w całości z topoli, a nachylenie krawędzi pod kątem 45° ma za zadanie zapewnić ciepłe brzmienie z dużą dozą ataku.

Więcej informacji na temat odświeżonego zestawu perkusyjnego PDP New Yorker i innych zestawów PDP znajdziecie pod adresem: www.pacificdrums.com/