> > > Nowości Zildjian na 2019 r. cz. 2

Jak każdemu Bębniarzowi i każdej Bębniarce na świecie wiadomo, producenci bębnów, blach, naciągów, statywów, pedałów i wszelkiego rodzaju sprzętu oraz akcesoriów perkusyjnych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań technologicznych, które wprowadzane są na rynek w początkiem roku. Naturalnie, nie inaczej jest i w tym sezonie.

Swoje nowości na ten rok zaanonsował już (przed targami NAMM) jeden z wiodących producentów talerzy perkusyjnych – firma Zildjian. Przyjrzeliśmy się już nowym talerzom (TUTAJ), a teraz sprawdźmy, co nowego proponuje perkusistom ten potentat, jeśli chodzi o pałki i akcesoria.

Zacznijmy od pałek. Zildjian wprowadza właśnie na rynek pierwsze pałki pokryte metalizowaną farbą – Zildjian Chroma. Dzięki takiemu rozwiązaniu pałki odbijają światło reflektorów scenicznych dając niespotykane do tej pory efekty wizualne. Pałki te wykonano z hikory w rozmiarze 5A, ich długość to 16 cali, a średnica to 0,56 cala. Producent oferuje cztery rodzaje wykończenia: złoty, srebrny, niebieski i czerwony (choć nazwa sugeruje róż).

fot: zildjian.com

W dziedzinie akcesoriów Zildjian proponuje w tym roku monitory douszne przeznaczone do użytku studyjnego, koncertowego oraz podczas prób i ćwiczeń. Według producenta Dual Dynamic Driver zapewnia dobrą reakcję na wszystkie częstotliwości. Wkładki douszne wykonano z silikonu o nazwie SpinFit™ i dostępne są one w rozmiarach Medium oraz Large. W zestawie nabywca otrzymuje również adapter na jacka stereo 1/4″ oraz narzędzie do czyszczenia.