> > > Nowy Gretsch USA Custom Limited Edition River Cypress

Gretsch z dumą przedstawia egzotyczny zestaw River Cypress Limited Edition. Jest to nowość na rok 2020, która będzie dostępna w bardzo ograniczonych ilościach, to niezwykle kolekcjonerskie, oszałamiające wykończenie zostało ręcznie wykonane w fabryce w Gretsch USA.

Każdy korpus wykończony fornirem z drewna, który, jak się szacuje, był zanurzony przez 60-150 lat na dnie rzeki Pee Dee River w Południowej Karolinie (w pobliżu historycznego Tartaku Smiths), znajdującego się 120 mil od fabryki Gretscha. Wolno rosnący gatunek korzysta z minerałów w rzece, nadając mu piękną szarą patynę. Obudowa każdego bębna jest ręcznie natryskiwana bezbarwnym lakierem nitro-celulozowym, a wnętrze pokryte jest ekskluzywnym Srebrnym Uszczelniaczem Gretsch.

Andrew Shreve, kierownik marki Gretsch, powiedział: „Ekscytujący wygląd tego zestawu pochodzi z naturalnego pęknięcia drewna, które jest wynikiem zmian w żywicy drewna po zanurzeniu go przez lata. Wykonano tylko niewielką liczbę zestawów; z pewnością staną się klasykiem kolekcjonerskim ”.

Dostępne w dwóch konfiguracjach, tylko 60 zestawów będzie wypuszczonych na rynek, każdy wyposażony w standardową konstrukcję sprzętową, która zawiera charakterystyczne odlewane obręcze Gretscha. Naciągi Gretsch Permatone firmy Remo USA.

Zestawy dostępne w 2 konfiguracjach:

  • GR-R624-RC: 22″x16″ Bass Drum, 12″x8″ Rack Tom, 16″x16″ Floor Tom, 14″x6.5″ Snare Drum
  • GR-J484-RC: 18″x14″ Bass Drum, 12″x8″ Rack Tom, 14″x14″ Floor Tom, 15″x5″ Snare Drum