> > > Nowy model pałek: Vater Cindy Blackman Santana

W zeszłym roku firma Vater ogłosiła rozpoczęcie współpracy ze znakomitą perkusistą Cindy Blackman Santana. Niedawno ogłoszonym efektem kolaboracji są nowe sygnowane pałki artystki VaterMagic Wand.

Legendarna Cindy Blackman Santana zaprojektowała zupełnie nową pałkę perkusyjną, która idealnie wpisuje się w aktualne miejsce w karierze artystki i znakomicie uzupełnia jej styl i brzmienie za zestawem. Konstrukcja modelu Magic Wand Cindy mieści się pomiędzy rozmiarami 5A i 5B z szybko zwężającą się szyjką i hybrydową główką typu Oval/Teardrop. Jak twierdzi producent, model Magic Wand odnajdzie się w szerokim spektrum stylistycznym od jazzu po rock, wykazując się wszechstronnością, stylem i muzykalnością, tak jak sama Cindy.

Jakość, feel, kontrola i brzmienie moich nowych pałek jest niesamowite! Moje Magic Wand pozwalają mi się rozwijać coraz bardziej i bardziej!” – deklaruje Cindy Blackman Santana

Cindy jest uznaną postacią w środowisku muzycznym. Jako kobieta grająca na perkusji przecierała szlaki dla nowych pokoleń perkusistek i nie tylko, dając inspirację i odwagę, by zasiąść za zestawiem, bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie. Jak mówi sama artystka: W przeszłości kobiety grające na niektórych instrumentach były napiętnowane. Każda kobieta lub ktokolwiek, kto boryka się z uprzedzeniami rasowymi, wagowymi, uprzedzeniami dotyczącymi włosów… jeśli pozwalasz komuś powstrzymać cię z powodu ich opinii, jedyną rzeczą, jaką robisz jest krzywdzenie siebie.”

Cindy znana jest przede wszystkim jako perkusistka Lenny’ego Kravitza oraz członkini zespołu Carlosa Santany, z którym pozostaje w związku małżeńskim od 2010 roku. Jej charakterystyczny styl gry zawdzięcza inspiracji Tonym Williamsem jednocześnie nie pozostając w cieniu swojego mistrza, a wręcz rozwijając jego spuściznę.

Aby dowiedzieć się więcej o pałkach Cindy polecamy odwiedzić link: TUTAJ