> > > Nowy model pałek: Vater Jay Weinberg 908

Vater wprowadza na rynek nowy model pałek z sygnaturą Jay‘a Weinberga z zespołu Slipknot.

Grając w takim zespole perkusista musi mieć pałkę łączącą w sobie kilka kluczowych elementów: reakcję, brzmienie, czucie w dłoni, wytrzymałość i wygodę. Jay Weinberg postanowił połączyć swoje ulubione cechy modeli pałek Vater, których używał przez lata w modelu 908.

Pałka Vater Jay Weinberg 908 lokuje się pomiędzy 5A i 5B, co ma dać jej wygodny uchwyt. Dodatkowy zasięg zapewnia jej długość zwiększona o 1/4 cala. Model 908 posiada szybko zwężającą się szyjkę, dzięki czemu ciąży do przodu, ale jednocześnie szybko reaguje. Główka typu barrel jest średnich rozmiarów i ma zapewniać dobrą definicję podczas gry na ride, a także wydobyć pełnię brzmienia z bębnów.

Wszystkie te elementy mają uczynić z modelu Vater Jay Weinberg 908 pałkę przeznaczoną do wykonywania szybkich przejść, gry w średnich i szybkich tempach, ale także mniej skomplikowanego rocka i grania groove’owego.

Podstawowe dane:

Model: VHJW908
Uchwyt: .585″ (1.49cm)
Długość: 16.25″ (41.28cm)
Materiał: Hikora

Jay Weinberg mówi tak o pałce ze swoją sygnaturą: “Wykonując ten rodzaj muzyki od 16 lat szukałem czegoś, co zapewni mi większą szybkość i reakcję. Model 908 nieco ciąży do przodu i daje super szybką reakcję. Dużo eksperymentowałem i zakochałem się w vaterowskiej główce medium barrel tip. Mam dzięki niej gośny punkt podczas gry na ride oraz atak i głośność, których oczekuję od moich bębnów.”