> > > Nowy pedał od George’a Kolliasa i Pearl

Dwa tygodnie temu George Kollias zakończył wieloletnią współpracę z firmą Axis Percussion. Wczoraj mistrz ekstremalnego bębnienia ogłosił, z jaką firmą stworzył nowy pedał do bębna basowego i zaprezentował kilka zdjęć tego cacka. Nowy mechanizm to Pearl Demon XR!

W oświadczeniu George’a na oficialnym profilu FB czytamy:

Panie i Panowie! Pragnę przedstawić Wam nowy pedał Demon XR! Pracowaliśmy nad tym mechanizmem z najwyższej półki Pearla przez prawie 4 lata… (…)

1. Należy do rodziny Pearl Demon family, więc pożyczyliśmy podstawę oraz uchwyt bijaka od mechanizmu Demon Drive.
2. Footboard jest całkowicie nowy (aluminium wykorzystywanie w lotnictwie) i daje niesamowite możliwości pozycjonowania stopy – tak przy grze heel up, jak heel down players.
3. Wszystkie czerwone elementy są wykonane z lżejszego aluminium, co daje poczucie lżejszej pracy mechanizmu podczas gry.
4. Sprężyna to prawdziwy potwór i kropka.
5. Zupełnie nowy bijak będzie dostępny osobno, więc zachęcam wszystkich do wypróbowania go!
6. Kąt między footboardem a bijakiem nie jest widoczny, ale dojście do najlepszego rozwiązania kosztowało wiele czasu i kilka sztuk prototypowych pedałów!
7. Śrubę przytwierdzającą mechanizm do obręczy bębna basowego można zastąpić zwykłą śrubą strojącą bęben (w komplecie). Śruba może zostać zastąpiona przez standardową sprężynę (także w komplecie).
8. Ustawienia….. Staraliśmy się stworzyć pedał, który DZIAŁA OD RAZU po wyjęciu z pudełka. W przeciwnym wypadku byłby to pedał posiadający o wiele więcej możliwości ustawienia i wymagający stałej obecności na forach internetowych w celu znalezienia najodpowiedniejszego ustawienia. Życzę powodzenia z czymś takim… Oczywiście można regulować to, czy pedał będzie chodził lżej, czy ciężej, ale staraliśmy się wyposażyć go WYŁĄCZNIE w najpotrzebniejsze ustawienia. 
9. Dożywotnia gwarancja…. O, tak!