> > > Nowy projekt Branna Dailora

Perkusista Mastodon przedstawia swój nowy zespół

Brann Dailor znany szerszej publiczności z występów w znanej i lubianej formacji Mastodon nie zwalnia tempa. Niedawno ukazał się najnowszy krążek Mastodon pt. Emperor of Sand który został świetnie przyjęty i utrzymuje się bardzo wysoko na listach sprzedaży. Dla bębniarza (i wokalisty) nie jest to powód do osiadania na laurach- już w czerwcu premierę będzie miał debiutancki krążek jego nowego projektu- Arcadea. Zanim napiszemy coś więcej, proponujemy odsłuch pierwszego singla z płyty, utworu Gas Giant.

Jeśli ktoś uważał, że Mastodon ma swój specyficzny klimat, niech spróbuje wczuć się w synth-rockowy, dość ponury klimat serwowany przez Arcadea. Dailor połączył tu siły z gitarzystą zespołu Withered– Raheem Amlanim, oraz klawiszowcem formacji Zruda. Wszyscy trzej muzycy udzielają się tu wokalnie. Ich muzyka jest “wizją przyszłości odległej pięć bilionów lat. W świecie tym ciągłe kolizje galaktyk tworzą nowe układy planet. Zimne, odległe księżyce zawierają przymierza z nowymi słońcami, a rozwijające się gazowe giganty przekształcają się w czarne dziury. Starożytne drony podczas wiecznego dryfowania rejestrują toksyczne opowieści o miłości pomiędzy umierającymi gwiazdami. Formy życia zawieszone w bezruchu śnią pomiędzy pierścieniami Saturna, a kosmiczna woja rozgrywa się między bogami i planetami. W tym uniwersum Arcadea rządzi nieprzerwanie wraz z ostatnimi kosmicznymi czarodziejami do momentu finalnego zniszczenia.”

Nas taki opis przekonuje, ba, napawa lekkim przerażeniem, ale z pewnością warto czekać na ten materiał. Premiera albumu na naszej planecie będzie miała miejsce 16-go czerwca nakładem wytwórni Relapse Records. Czekamy z przejęciem!

Źródło: http://loudwire.com/

Share