> > > Nowy werbel od Gretscha!

Mike Johnston skontaktował się z Gretschem w sprawie opracowania nowej koncepcji werbla, był bardzo konkretny co do tego, co chciał osiągnąć. Instrument miał być niezwykle wszechstronny, posiadać szeroki zakres dynamiki i przodować we wszystkich sytuacjach podczas grania w różnych strojach. Po 9 miesiącach projektowania narodził się Gretsch Brooklyn Standard.

Każda indywidualna cecha i specyfikacja została wybrana ze względu na to, jak wpływa ona na dźwięk, dynamikę i grywalność bębna i sprawia, że ​​ten werbel jest niezbędny w każdej poważnej kolekcji: korpus z klonu północnoamerykańskiego z klonu i topoli sprawia, że werbel ma charakterystyczny dźwięk. Krawędzie 45 stopni zapewniają szybszy, wyraźniejszy dźwięk o dużej czułości. Zamontowany wewnątrz tłumik zapewnia dodatkową opcję na wyciszenie. Wyjątkowo szerokie 42-zwojowe chromowane sprężyny zapewniają piękny dźwięk.

Bęben (GAS5514-ST) jest wykończony w kolorze satynowo-czarnym z metalicznym wnętrzem. Wewnętrzna etykieta identyfikacyjna podpisana przez Mike’a Johnstona określa rok produkcji.

Zobacz, jak Mike Johnston, Mark Guiliana i Victor Indrizzo rozmawiają o nowym werblu!