> > > Nowy właściciel marki Premier

Wygląda na to, że marka Premier ma nowego właściciela. Jak donosi brytyjski portal poświęcony gospodarce i rynkom finansowym sharesmagazine w tekście z 22 czerwca, angielski detalista w branży handlu instrumentami i sprzętem muzycznym Gear4music (operujący także na polskim rynku) dokonał ostatnio zakupu kilku marek, w tym Eden (producent wzmacniaczy basowych) i Premier.

We wczorajszym specjalnym oświadczeniu firmy Musick Ltd. – oficjalnego dystrybutora marki Premier w USA – czytamy:

Wczoraj ogłoszono, że Gear4music […] przejął pełną kontrolę nad Premier Percussion, ponieważ były właściciel, pan Ken Tonkin, przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dziś z radością i dumą dzielimy się z Wami informacją o tym, że Musick Limited pozostanie źródłem dystrybucji w USA wszystkich produktów związanych z marką Premier: zestawów perkusyjnych, sprzętu, bębnów marszowych i sprzętu orkiestrowego. Zaledwie kilka miesięcy przed 100. rocznicą premiery Premier, spodziewamy się, że kolejny rozdział tchnie nowe życie w markę dzięki odnowionej linii produktów i zwiększonemu dostępowi do produktów na całym świecie. Jesteśmy teraz bardziej niż kiedykolwiek pewni, że znaki rozpoznawcze 100-letniej historii Premier – niezrównana jakość, kultowy wygląd i legendarne brzmienie – przetrwają, aby służyć nowym pokoleniom perkusistów na całym świecie”.

Oznaczałoby to powrót własności tej zasłużonej marki perkusyjnej w ręce angielskie, a konkretnie do Yorku. Dodatkowo, biorąc pod uwagę udział Gear4music w rynku detalicznym oraz fakt, iż firma ogłosiła plany budowy dwóch nowych centrów dystrybucyjnych na terenie Unii Europejskiej (w Barcelonie i Dublinie), można by się spodziewać, że dostępność instrumentów z logo Premier powinna się poprawić (a właściwie znów zaistnieć), także w naszym kraju. Pytanie tylko, czy będą to produkty równie dobrej jakości, co te produkowane w Leicester. Czas pokaże…

Źródło: https://www.sharesmagazine.co.uk/news/shares/gear4music-hits-the-right-note-with-another-upgrade