> > > Nowy zestaw elektroniczny firmy Yamaha

YAMAHA wprowadza na rynek perkusję elektroniczną YAMAHA DTX402.

Nowy, kompaktowy elektroniczny zestaw perkusyjny YAMAHA DTX402 posiada wiele możliwości dogodnego ustawienia padów talerzy, werbla i tomów. Dzięki niewielkiej wadze oraz zawieszeniu wszystkich padów na stalowej ramie instrument jest prosty w montażu. W wyższych modelach serii (DTX432K, DTX452K) w zestawie dostajemy również pad bębna basowego Yamaha, który jest używany przez wielu profesjonalnych bębniarzy.

W perkusji YAMAHA DTX402 zastosowano rozwiązania pozwalające na tłumienie talerzy czy granie rim-shotów. Zestaw YAMAHA DTX402 posiada 10 głównych trybów brzmieniowych, w których znajdziemy próbki akustyczne oraz elektroniczne, a dodatkowo możemy stworzyć własny zestaw brzmień.

Instrument został wyposażony w 10 funkcji treningowych ułatwiających rozwijanie swoich umiejętności. Jedną z tych funkcji jest Pad Gate dzięki, której możemy ćwiczyć feeling i timing. Kolejną funkcją jest Fast Blast, która mierzy ilość uderzeń w pad na minutę. Na uwagę zasługuje również funkcja licząca punkty, która pozwala monitorować postęp w ćwiczeniu. Metronom znajdujący się w module posiada zakres temp od 30 do 300 BPM w metrum od 1/4 do 9/4.

Nowa YAMAHA DTX402 została wyposażona w dedykowaną aplikację na systemy IOS i Android, DTX402 Touch, dzięki której w łatwy sposób możemy śledzić nasze postępy w grze. Aplikacja posiada edytor do personalizacji zestawów perkusyjnych. YAMAHA DTX402 jest kompatybilna z programem Rec’n’Share przy pomocy, którego możemy dzielić się swoimi nagraniami w internecie.

Moduł posiada możliwość podłączenia do komputera za pomocą kabla USB, dzięki czemu uzyskamy możliwość edycji nagrań audio oraz dźwięków z YAMAHA DTX402 przy współpracy ze środowiskiem DAW.

Zestawy YAMAHA DTX występują w trzech wersjach:

  • DTX402K (brak padu bębna basowego)
  • DTX432K
  • DTX452K
Share