> > > Omar Hakim szefem wydziału perkusji na Berklee College of Music

Wydział perkusji na Berklee zyskał nowego, wspaniałego szefa!

Omar Hakim to perkusista, którego nie trzeba przedstawiać większości fanów bębnienia. Artysta ten przez niemal 40 lat działalności zarówno scenicznej, jak i studyjnej zdążył zapisać się wielkimi literami w historii muzyki rozrywkowej, a teraz został wybrany nowym szefem wydziału perkusji na prestiżowym Berklee College Of Music! Współpracował z największymi nazwiskami showbiznesu takimi jak: David BowieMiles Davis, Madonna, Lionel Richie, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Mariah Carey czy Chaka Khan. Przez większość gwiazd był opisywany jako “fascynujący perkusista z niesamowitym timingiem” oraz “zawsze swieży w swoim podejściu do gry”. Naukę gry rozpoczął w wieku pięciu lat, a jako dziesięciolatek brał udział w tournee z jego ojcem, uznanym trębaczem, Hasanem Hakimem. Drogę do sławy otworzył mu udział w dzialałności gigantów fusion- Weather Report. Po rozpadzie grupy w 1985 r. grał i nagrywał z największymi- David Bowie, Madonna, Dire Straits.

omar hakim berklee

Oto, jak sam świeżo upieczony szef wydziału perkusji na Berklee College of Music zareagował na to, co się wydarzyło: “Jestem niesamowicie zszokowany, a zarazem podekscytowany możliwościami, które daje mi moja nowa rola w Berklee. Widzę tutaj wielką możliwość bycia częścią jednego z najlepszych programów wspierania młodych perkusistów! Nie mogę się doczekać szukania nowych i innowacyjnych sposobów inspirowania studentów do rozwoju oraz zapewnienia im najlepszych miejsc pracy i karier po ukończeniu studiów!”

Nowo powołanemu szefowi życzymy wszystkiego dobrego w edukacyjnych poczynaniach, niech jego założenia i zrealizują się w stu procentach. Podejrzewamy, że obecni i przyszli studenci tego wydziału już pękają z dumy!

Źródło: http://drummagazine.com/

Share