> > > Pałka Vater z sygnaturą Carla Palmera

W ramach obchodów 50. rocznicy legendy rocka progresywnego, czyli zespołu Emerson Lake & Palmer Carl Palmer (jako jedyny żyjący członek ELP, a obecnie także artysta Vater) opracował wraz z wspomnianą firmą nową sygnowaną pałkę Vater, która w tym roku będzie dostępna na rynku ozdobiona rocznicowym logo “ELP 50th Anniversary“.Pałka sygnowana przez Carla Palmera
ma .580” (1,47cm) średnicy, a więc uchwyt pomiędzy 5A a 5B, a jej długość wynosi 16” (40,64cm). Szyjka jest wydłużona i zwęża się stopniowo do hybrydowej główki łączącej kształty teardrop oraz oval. Wszystko to ma dawać szybkie odbicie, a także czyste i dobrze zdefiniowane brzmienie na całym zestawie perkusyjnym. Pałkę wykonano z amerykańskiej hikory i jest ona toczona.

Model pałki Vater sygnowany przez Carla Palmera będzie dostępny w ofercie firmy również po 2022 r., jednak już bez rocznicowej grafiki. Oto, co sam zainteresowany ma do powiedzenia na temat tej współpracy: “Trochę to trwało, ale teraz tworzę zespół z najlepszymi i to dobre uczucie! Mój nowy początek ma miejsce w towarzystwie marki Vater!”

Carl Palmer to wybitny perkusista, wytrawny technik oraz dynamiczny showman, który nagrał przełomowe albumy i zjeździł cały świat jako członek-założyciel legendarnych i wpływowych grup Emerson, Lake & Palmer oraz Asia. Carl współpracował także m.in. z takimi gwiazdami jak Atomic Rooster, The Crazy World of Arthur Brown, Roger Daltrey, czy własnym The Carl Palmer Band. Podczas swej wieloletniej kariery muzyk współtworzył płyty, które sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 50 milionów sztuk. Jego szybkość i mistrzostwo za zestawem perkusyjnym połączone z nietuzinkową osobowością sceniczną zapewniły mu miejsce wśród największych perkusistów w historii rocka.

Przez lata Palmer wielokrotnie wygrywał plebiscyty organizowane przez prasę fachową jako “Najlepszy Perkusista”, np. w 2009 r. znalazł się w pierwszej 10-tce “Najlepszych perkusistów wszech czasów” wg magazynu Rolling Stone, a w 1989 r. wciągnięto go w Poczet Sław Magazynu Modern Drummer (Modern Drummer Magazine’s Hall of Fame). Carl Palmer został także uhonorowany nagrodą za całokształt osiągnięć przez PASIC w 1995 r.

W 2022 r. Carl planuje koncertować ze swoim zespołem Carl Palmer’s ELP Legacy.