> > > Pałki Vic Firth z sygnaturą Nate’a Smitha

Avedis Zildjian Company, firma macierzysta marki Vic Firth, ogłasza wprowadzenie na rynek pałeczek Nate Smith Signature Series.

W ciągu bez mała dwudziestu ostatnich lat Nate Smith odcisnął piętno na scenie muzycznej za sprawą swego ekspresyjnego, instynktownego i głeboko zakorzenionego stylu gry na bębnach. Czy to jazz, fusion, R&B, hip-hop, pop, czy rock, Nate Smith “gruwi” jak szalony na całym zestawie. Teraz muzyk wnosi swoją energię i wszechstronność do Vic Firth wprowadzając na rynek nową serię sygnowanych pałek. Są one nieco cieńsze niż 7A w miejscu chwytu, także nieco dłuższe niż standardowe 7A, a ich szyjka jest średniej grubości, co ma gwarantować dobre odbicie oraz odpowiedni balans. Producent opisuje tę pałkę jako “doskonałą do tego, aby kłaść groove“. Wykonana z drewna hikorowego, wyprodukowana w USA, pałka Nate Smith Signature Series posiada zaokrągloną główkę typu barrel, co umożliwia artykulację pod każdym kątem, a więc wydobycie jak najlepszego brzmienia z talerzy.

Mamy szczęście, że posiadamy niesamowitą liczbę talentów w rodzinie artystów Vic Firth, naprawdę najlepszych na świecie” – mówi Mike Weber, Global Brand Manager w Vic Firth. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc powitać niezwykle utalentowanego i wpływowego Nate’a Smitha jako najnowszego artystę posiadającego własną sygnaturę pałek Vic Firth. Nate jest tak wszechstronnym i energicznym perkusistą, a jego wszechstronność i płynność naprawdę budzą się do życia w jego nowych pałkach. Opracowywanie z artystą nowego narzędzia twórczego jest zawsze inspirujące. Praca z Nate’em z pewnością nie była wyjątkiem. Naprawdę uważamy, że perkusiści na całym świecie pokochają charakterystyczny projekt pałeczki Nate’a.

Pałki Nate Smith Signature Series są dostępne na vicfirth.com, a także u autoryzowanych dealerów i dystrybutorów.