> > > Perkusista i gitarzysta Sodom wyrzuceni z zespołu przez komunikator WhatsApp

W obozie niemieckich legend thrash metalu z Sodom nie dzieje się zbyt dobrze. 5 stycznia  basista i wokalista kapeli, Thomas “Angelripper” Such oświadczył, że podjął decyzję o rozstaniu się z gitarzystą Berndem “Bernemann” Kostem oraz perkusistą Markusem “Makka” Freiwaldem. Powodem rozpadu jest chęć rozpoczęcia nowego rozdziału w zespole, z nowymi, świeżymi i głodnymi grania muzykami.

sodom band

Do całej sytuacji odnieśli się Freiwald i Kost. Na portalu Facebook można znaleźć oświadczenie, w którym muzycy piszą:

“Tom przekazał w swojej wiadomości, że bardzo różnimy się w pomysłach na zespół oraz we wzajemnym stosunku do siebie. To prawda. Nasze koncepcje wspólnej pracy są dalekie od idealnych. Oferty tras koncertowych odrzucone przez Toma również nas zawiodły

“W związku z dobrymi ocenami krążka Decision Day chcieliśmy nagrać jego następcę, i mieliśmy nawet trochę materiału na nową płytę. Niestety Tom nie podzielał naszego entuzjazmu. Zakończył współpracę z nami przez komunikator WhatsApp, nie słuchając nawet tego, co nagraliśmy.

“Oczywiście nie jest dla nas łatwym opuszczenie Sodom – zespołu, który stał się potężną częścią naszego życia, i z którym totalnie się identyfikujemy. Nie zatrzymujemy się jednak i wciąż będziemy robić to, co kochamy. Razem założymy nowy zespół i ruszymy naprzód!

“W głębi naszych serc zawsze pozostaniemy Sodom, nawet jeśli Tom nie jest już w tym z nami.”

Nie wtrącamy się w zespołowe kłótnie, ale rozstawanie się z kolegami, z którymi przebyło się tak wiele w tak błahy sposób jest nieco dziecinne. Co sądzicie na ten temat?

Źródło

Share