> > > Pete Sandoval endorserem marki Czarcie Kopyto
Pete ”Commando” Sandoval (Terrorizer, I am Morbid, ex-Morbid Angel) został oficjalnym endorserem marki Czarcie Kopyto.
W środku europejskiej trasy ‘I am Morbid’, w marcu 2022 r., miałem okazję wypróbować pedały Czarcie Kopyto. To było dla mnie sporym wyzwaniem, ponieważ musiałem wykonać numery Morbid Angel, które gram od tylu lat, na nowym sprzęcie. Już za pierwszym razem poczułem, jak mocne, solidne, stworzone do pracy w ciężkich warunkach i szybkie są te mechanizmy. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu faktu, że mogę być częścią tej rodziny. Dziękuję Wam. Wasze pedały są najlepsze.”
Pete “Commando” Sandoval jest amerykańskim perkusistą urodzonym w Salwadorze. Jest on uznawany za “ojca blast beatów”, a także jednego z najszybszych bębniarzy na scenie death metalowej.
Muzyk pierwszy raz zaznaczył swoja obecność w 1986 r. w grindcore’owym składzie Terrorizer. Dwa lata później został zaproszony do zespołu Morbid Angel, który wkrótce miał się stać death metalową instytucją. Grę Pete’a słychać na wszystkich płytach kapeli (z wyjątkiem jednego), w tym przełomowym debiucie “Altars of Madness” z 1989 r. oraz równie dobrze przyjętej “Blessed Are The Sick” z 1991 r.
Pete Sandoval obecnie bębni w grupie I Am Morbid, w której znów spotkał się z Davidem Vincentem – wokalistą i basistą Morbid Angel – i wspólnie wykonują numery z katalogu macierzystej kapeli.