> > > Phil Collins zagra w Polsce

Dzielimy się z Wami rewelacyjną informacją, że Phil Collins zawita do naszego kraju. Dnia 26 czerwca 2019 r. zaśpiewa, mamy nadzieję również zagra na bębnach, na stadionie narodowym PGE w Warszawie. Artysta zaprzecza tym faktem swoje stwierdzenie:  “Myślałem, że w ciszy pójdę na emeryturę”. Cieszymy się niezmiernie, że usłyszymy i zobaczymy Artystę w Polsce i już nie możemy doczekać się koncertu.

Phil Collins Genesis

Phil ma w swoim dorobku ponad 100 milionów sprzedanych płyt i niezliczoną ilość przebojów. Jego piosenki osiągały najwyższe miejsca na listach przebojów, zestawieniach i podsumowaniach.

PAP/EPA/Zoran Veselinovic /PAP/EPA

“Myślałem, że w ciszy pójdę na emeryturę” – mówi Phil Collins o swoim comeback. “Ale dzięki fanom, mojej rodzinie i wsparciu od niesamowitych artystów, odkryłem na nowo pasję do muzyki i występowania. Nadszedł czas, żeby zrobić to jeszcze raz. Jestem bardzo podekscytowany. Mam dobre przeczucie” 

Profesjonalną karierę muzyczną Collins rozpoczął jako perkusista, najpierw w rockowej grupie Flaming Youth, później w Genesis, w którym początkowo był także drugim wokalistą w utworach śpiewanych przez Petera Gabriela, a samodzielnie zaśpiewał dla Genesis w tym okresie tylko dwa utwory. Trzy dalsze piosenki z Collinsem jako wokalistą znalazły się na albumach solowych wydanych przez muzyków związanych z Genesis, m.in. duet w dwóch partiach głosowych, śpiewanych na przemian przez Collinsa i sopranistkę Viv McAuliffe przy akompaniamencie gitary klasycznej Anthony’ego Phillipsa: „God If I Saw Her Now” na albumie The Geese and the Ghost.

Collins udzielał się intensywnie jako perkusista studyjny, współpracując z takimi muzykami jak Robert Plant, George Harrison, Brian Eno, John Cale, Robert Fripp, Sally Oldfield, Peter Gabriel, John Hackett, Steve Hackett, Mike Rutherford, Robert Wyatt incognito, Anni-Frid Lyngstad, Philip Bailey, czy Phil Manzanera.

W 1975 r., po odejściu Petera Gabriela, Collins został wokalistą zespołu. Pod koniec dekady pierwszy międzynarodowy przebój Genesis – „Follow You, Follow Me” – stał się początkiem radykalnej zmiany stylu muzycznego grupy, który skierował się ku muzyce pop.

W latach 80. Collins rozpoczął i z powodzeniem kontynuował karierę solową, która wpłynęła także na komercyjny sukces Genesis. Według Atlantic Records całkowita liczba sprzedanych płyt Collinsa wyniosła w 2002 r. ponad 100 mln egzemplarzy.

W 2007 r. Collins powrócił na sceny wielkich stadionów i hal sportowo-widowiskowych, koncertując raz jeszcze z Genesis z Tonym Banksem, Mikiem Rutherfordem przy wsparciu muzyków dodatkowej obsady koncertowej Genesis, grających od odejścia Petera Gabriela i Steve Hacketta: perkusistą Chesterem Thompsonem i gitarzystą Darylem Stuermerem.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Phil_Collins

Lista koncertów w Europie przedstawia się następująco:

Phil Collins – Not Dead Yet: Live 2019

niedziela, 2 czerwca 2019 -Ernst Happel Stadion, Wiedeń, Austria

wtorek, 4 czerwca 2019 – Groupama Stadium, Lyon, Francja

środa, 5 czerwca 2019 – Mercedes-Benz Arena, Stuttgart, Niemcy

piątek, 7 czerwca 2019 – Olympiastadion, Berlin, Niemcy

sobota, 8 czerwca 2019 – Ceres Park, Aarhus, Dania

poniedziałek, 10 czerwca 2019 – Bergenhus Fortress – Koengen, Bergen, Norwegia

środa, 12 czerwca 2019 – TBA, Sztokholm, Szwecja*

piątek, 14 czerwca 2019 – HDI Arena, Hanower, Niemcy

poniedziałek, 17 czerwca 2019 – Mediolanum Forum, Mediolan, Włochy

wtorek, 18 czerwca 2019 – Stadion Letzigrund, Zurych, Szwajcaria

czwartek, 20 czerwca – Goffertpark, Nijmegen, Holandia

piątek, 21 czerwca 2019 – RheinEnergieSTADION, Kolonia, Niemcy

poniedziałek, 24 czerwca 2019 – Olympiastadion, Monachium, Niemcy

wtorek, 25 czerwca 2019 – O2 Arena, Praga, Czechy

środa, 26 czerwca 2019 – PGE Narodowy, Warszawa, Polska