> > > Pięciu wspaniałych: Wojtek Deręgowski

11 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza edycja imprezy Śląski Festiwal Perkusyjny, organizowanej przez Śląskie Centrum PerkusyjneNasza ekipa redakcyjna stawiła się w Chorzowskim Centrum Kultury z wielką ciekawością, zwłaszcza że lineup festiwalu obejmował bardzo mocne nazwiska: Kerim “Krimh” Lechner, sekcja Robert Luty i Piotr Żaczek, duet Paris Monster (perkusista, klawiszowiec i wokalista Josh Dion oraz basista Geoff Kraly) i Mike Johnston.

Wojtek Deręgowski wymienia swoich ulubionych perkusistów

Pierwszym artystą występującym tego dnia był Wojtek Deręgowski – młody, świetny bębniarz, który z coraz większym rozmachem buduje swoją karierę i rozpoznawalność w oparciu o media społecznościowe, nie zapominając jednak o rynku koncertowym.

Przy tej okazji ucięliśmy sobie pogawędkę z tym muzykiem, której efekty mogliście już zobaczyć pod postacią wywiadu i prezentacji zestawu perkusyjnego. Oprócz tego poprosiliśmy Wojtka o to, aby wymienił najważniejszych dla siebie perkusistów. Nie rozwodził się nad zagadnieniem, a tylko podał nazwiska (bez zwyczajowych podczas przesłuchań adresów i kontaktów):

Vinnie Colaiuta, Benny Greb, Chris Coleman, Steve Jordan, Steve Gadd“.

Amen.