> > > Pierre Favre – w 80 lat dookoła świata

Pierre Favre to szwajcarski perkusista jazzowy i perkusjonista, jeden z najbardziej wpływowych w tym kraju. Od lat współpracuje on z firmą Paiste jako endorser marki, a w latach 1966 – 1970 był on także szefem Działu Obsługi Perkusistów tej firmy. Praca ta polegała na testowaniu talerzy, nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów z perkusistami, aby prezentować im brzmienia oferowane przez Paiste. W wieku lat 19 Favre został perkusjonistą i perkusistą Orkiestry Radiowej w Bazylei, pracował także w Paryżu i Rzymie, nagrywał z takimi gwiazdami jak Chet Baker, Lou Bennett czy Bud Powell. Po 1970 r. artysta skoncentrował się na karierze solowej jako bandleader, jednocześnie nagrywając z gwiazdami jazzu.

Pierre Favre Paiste

Szwajcarska stacja telewizyjna SRF postanowiła uczcić 80. urodziny tego artysty produkując film dokumentalny zatytułowany Pierre Favre – in 80 Jahren um die Welt” (Pierre Favre – w 80 lat dookoła świata), który opisuje bogatą karierę i życie tego wybitnego muzyka. Film jest wprawdzie wyłącznie w niemieckiej wersji językowej, jednak warto z nim się zapoznać.

Na zachętę podajemy piękny cytat autorstwa Pierre’a Favre, z którym zgodzi się chyba każdy perkusista: “Perkusiści zawsze są uśmiechnięci i szczęśliwi. Zastanawiam się, czy są uśmiechnięci i szczęśliwi, bo są perkusistami, czy są perkusistami ponieważ są uśmiechnięci i szczęśliwi.

Share