> > > Piotr Szkudelski wywiad, cz. 2/8

Piotr Szkudelski (Perfect) w specjalnym wywiadzie dla BeatIt, cz. 2

30 czerwca 2013r. ekipa BeatIt wprosiła się na koncert zespołu Perfect w podpoznańskim Swarzędzu. Korzystając z tej okazji poprosiliśmy perkusistę tej legendy polskiego rocka o przysłowiowych “kilka słów do mikrofonu”. W tej części naszej rozmowy Piotr Szkudelski wspomina pierwsze koncerty, w których brał udział jako słuchacz, okoliczności poznania późniejszego gitarzysty Perfectu – Ryszarda Sygitowicza, repertuar wspólnie wykonywany oraz sprzęt wówczas dostępny.

perfect

Ponadto nasz gość opowiada o pierwszych utworach, których  nauczył się grać, a także o swojej edukacji muzycznej. Młodszym widzom należy się wyjaśnienie: w latach 80 ubiegłego stulecia zawodowi wykonawcy nie posiadający świadectwa ukończenia szkoły muzycznej musieli przejść egzaminy weryfikacyjne, które dawały swoiste “pasowanie” na muzyka.

Jeśli dodamy do tego sensacyjną informację, iż nasz bohater zdradza historię związaną z obecnością koksu w początkach jego przygody z muzyką, powinniście już z niecierpliwością oczekiwać odpalenia filmu. Przed Wami Piotr Szkudelski. Zapraszamy!

drum shop