> > > Pol’and’Rock 2018 od perkusyjnej kuchni: Daniel “Karpju” Karpiński

Jak wszystkim wiadomo, Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) to jeden z największych letnich festiwali na świecie, na którym frekwencja już od lat każdego roku przekracza pół miliona. Na kilku scenach występują dziesiątki wykonawców reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Co za tym idzie, pojawia się tam również sporo bębniarzy ze swoimi lśniącymi (do czasu) zestawami perkusyjnymi.

fot: beatit.tv

Jako portal beatit.tv byliśmy już na wcześniejszych edycjach festiwalu prowadząc własną imprezę perkusyjną BeatIt Days. Tym razem wybraliśmy się tam po to, aby sfilmwać dla Was jak najwięcej zestawów i porozmawiać wystepującymi na imprezie perkusistami. Niektórzy właśnie teraz zadebiutowali na naszych łamach, a niektórych z nich już znacie z naszych materiałów. Do tej drugiej grupy należy Daniel “Karpju” Karpiński – świetny perkusista, właściciel sklepu perkusyjnego Avant Drum Shop, no i bębniarz grup MIKROBI.T i Snowman, z którą wystąpił na dużej scenie najpiękniejszego festiwalu świata.

“Cześć! Tu Karpju z zespołu Snowman na dużej scenie Pol’and’Rock Festival. Będę grał na takim pięknym zestawie Premier Genista. To są akurat bębny od firmy Woodys Backline. Bardzo fajny zestaw: 22″x16″, 12×8″ i 16″x16″. Statywy są również backline’owe, natomiast cała reszta gratów jest moja. Są to blachy Istanbul Agop: hi hat Istanbul Agop Signature, crash Istanbul XSIST Ion 20″ i ride Istanbul Agop OM 22″ z sygnaturą Cyndi Blackman. Do tego werbel World Max Vintage Brass – mój ukochany. Jest on znany także jako Black Dog i jest to kopia Ludwiga Black Beauty. Tam widzicie mały werbelek Sonor Jungle Snare. Jest jeszcze elektronika – moduł Roland TM-2 i podłączone do niego dwa oldskulowe pady Roland. Stołek to Tama 1st Chair. Bijak na stopie to Danmar. Jest wykonany z bardzo twardego filcu – ciężko go zedrzeć i zniszczyć. Jest pomarańczowy, pod kolor bębnów, choć nie wiedziałem, że będą w tym kolorze. Stopka to bardzo leciwa Yamaha. Pałki to Vic Firth Buddy Rich Signature, ale mam też Balbexy, a wcześniej grałem sygnaturą Mike’a Terrany. Używam różnych pałek, nie mam jednych ulubionych. Odsłuch to najprostszy mikser Behringer Xenyx 802. Wiele lat ze mną jeździ. Pod kolor jeszcze żelki Meinl Drum Honey,”

Share