> > > Rick Latham potrzebuje pomocy

Rick Latham to świetny perkusista amerykański, specjalista od muzyki funk i blues (współpracował lub współpracuje z takimi wykonawcami jak B. B. King, Quincy Jones, Edgar Winter, Chuck Rainey, Juice Newton), a także wybitny edukator (autor przełomowej książki “Advanced Funk Studies“, podręcznika zatytułowanego “Contemporary Drumset Techniques” oraz instruktażowego DVD “All About The Groove“). Muzyk ten pojawił się również i na kanale beatit.tv – udzielił nam obszernego wywiadu, pokazał kilka ze swoich patentów, poprowadził zorganizowane przez nas warsztaty perkusyjne, a na koniec zagrał pełnowymiarowy koncert z polskimi muzykami.

Rick Latham w tarapatach zdrowotnych

Dziś Rick potrzebuje pomocy każdego, kto docenia jego sztukę i wiedzę perkusyjną. Niedawno podczas rutynowych badań lekarskich wykryto u niego niezidentyfikowaną masę tkankową w klatce piersiowej w bezpośrednim sąsiedztwie mięśnia sercowego. Niezbędna jest operacja celem usunięcia tej masy zanim zacznie uciskać na serce, a także wykonania biopsji. Oczywiście będzie to zabieg na otwartej klatce piersiowej (identycznie, jak to jest w przypadku operacji na otwartym sercu), który w Stanach Zjednoczonych jest bardzo drogi.

W związku z tym Rick Latham zwraca się do braci perkusyjnej (i nie tylko) o pomoc. W tym celu muzyk uruchomił kampanię crowdfundingową na platformie GoFundMe, a także konto PayPal. Datki można przekazywać pod poniższymi adresami:

http://www.gofundme.com/HelpRickLatham

http://www.paypal.me/RickLathamUS

Każdy grosz się liczy!

Oficjalne oświadczenie Ricka Lathama w tej sprawie można przeczytać TUTAJ.

Share