> > > Roland łączy siły z V-MODA

Nie jest to wprawdzie informacja stricte perkusyjna, ale może i perkusiści skorzystają na tej umowie.

Roland, a więc potentat w dziedzinie instrumentów elektronicznych, łączy siły z producentem najwyższej jakości słuchawek i sprzętu audio – firmą V-MODA. Na mocy umowy pomiędzy oboma podmiotami firma Roland wykupiła 70% udziałów w V-MODA stając się głównym udziałowcem firmy, a Val Kolton, CEO i założyciel V-MODA, posiada pozostałe 30%.

vmoda.roland

Jun-ichi Miki, CEO Rolanda, powiedział, “Cieszymy się z dołączenia marki V-MODA do rodziny Roland. V-MODA zrewolucjonizowało oraz wyznaczyło nowy, spersonalizowany styl w dziedzinie słuchawek. Ich projekty z Mediolanu, poszukiwanie odpowiednich materiałów i zakorzenienie w kulturze profesjonalnych DJ-ów wraz z ich lojalnymi użytkownikami są bardzo wartościowe dla Rolanda. To ekscytujący czas dla naszych firm i z entuzjazmem patrzymy na współpracę między V-MODA i Roland. Ta nowa drużyna oraz rzesze słuchaczy przywiązanych do marki z pewnością zainspirują przyszłych muzyków.”

Z kolei Val Kolton, CEO w V-MODA, mówi tak: “To partnerstwo nie jest wyłącznie biznesowym kontraktem. To strategiczna synergia, łącząca wysokiej jakości dźwięk, materiały i wzory naszych produktów z legendarną, zmieniającą style wiedzą na temat brzmienia oraz zaangażowaniem ze strony Rolanda. 808, 909 i kolejne niezliczone produkty Roland pomogły położyć fundamenty dzisiejszej muzyki i razem możemy pociągnąć tę tradycję.”

Wizjoner, założyciel V-MODA, Val Kolton pracował przez ostatnie 12 lat tworząc wizję marki V-MODA, projektując, pieczołowicie testując swoje produkty na całym świecie celem stworzenia słuchawek zmieniających dotychczasowe oblicze rynku. Kolton nadal będzie pełnił funkcję CEO w firmie V-MODA, jego rolą będzie również wykonywanie ekspertyz, jako konsultanta projektów Rolanda dla sceny dance, didżejskiej i muzyki elektronicznej.