> > > Nowy Roland TD-1DMK

Jak już wszystkim dobrze wiadomo firma Roland jest jednym z czołowych producentów elektronicznych instrumentów muzycznych, sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania komputerowego. Tym razem przedstawiają elektroniczny zestaw przeznaczony głównie dla początkujących perkusistów – Roland TD-1DMK.

Perkusja elektroniczna Roland TD-1DMK

fot: Roland.com

TD-1DMK jest to nowy kompaktowy zestaw od firmy Roland posiadający prosty moduł, który zawiera wiele brzmień bardzo dobrej jakości. TD-1DMK można połączyć z programem przeznaczonym do nauki gry – “Melodics”. Producent twierdzi, że zestaw Roland TD-1DMK przeznaczony jest głównie dla początkujących perkusistów. Ponadto wybór wbudowanych funkcji treningowych pozwala nadzorować technikę, oceniać progres i utrzymywać motywację na wysokim poziomie. Perkusja ta jest bardzo intuicyjna i łatwa w konfiguracji. Na start do dyspozycji każdy młody “padawan” ma 15 gotowych zestawów brzmień. Instrument wyposażono w 10 funkcji treningowych ułatwiających rozwijanie swoich umiejętności, metronom, dedykowane wejście służące do podłączenia smartfona, funkcję nagrywania.

 Moduł Perkusji Roland TD-1DMK

fot: Roland.com

Dwuwarstwowe siateczkowe naciągi założone na tomach i werblu idealnie imitują naturalne odbicie pałki, pad stopy został nieco powiększony, co umożliwiać ma bezproblemową grę na podwójnym pedale. W naciągach siateczkowych znajdujących się na werblu i tomach można regulować napięcie membrany. Dzięki zastosowaniu właśnie tych naciągów zestaw jest bardzo cichy i przy odrobinie szczęścia i zrozumienia ze strony sąsiadów bez problemu można by używać go w bloku.