> > > Rózgi Vic Firth Rute-X

Avedis Zildjian Company, firma macierzysta marki Vic Firth, ogłasza wprowadzenie na rynek nowych rózg o nazwie RUTE-X.

Jak czytamy w oświadczeniu dla prasy: “Vic Firth zdaje sobie sprawę z faktu, że tradycyjne rózgi nie dają tego samego odczucia, jakie dają pałki”. Stąd pomysł na rózgi RUTE-X, które według producenta dają wygodę podczas gry, odbicie oraz balans standardowych pałek perkusyjnych przy jednoczesnej poprawie w kwestii głośności, wszechstronności oraz ciekawych alternatyw brzmieniowych. Tak zoptymalizowane rodsy mają dać możliwość gry cross stickiem, a także zwiększoną dynamikę i kontrolę brzmienia. Rózgi Vic Firth RUTE-X dostępne są w czterech wersjach: light, medium, heavy (wszystkie wykonane z brzozy), a także polisyntetyczna. Każda z nich posiada opaskę spinającą patyczki umożliwiającą regulację brzmienia i feelingu oraz uchwyt wykonany z amerykańskiego drewna hikorowego w wykończeniu Walnut Stain. RUTE-X biorą swoją nazwę od tego, że stanowią połączenie rózg i pałek, a litera “X” w logo RUTE-X oznacza miejsce, które daje najlepsze brzmienie cross stick.

Rodsy RUTE-X light posiadają 23 brzozowe patyczki o najmniejszej średnicy i dają łagodne uderzenie o zmniejszonej głośności i ataku. RUTE-X medium składają się z 11 brzozowych patyczków o średnim rozmiarze, co daje średni poziom głośności oraz ataku. Większa głośność i najwyraźniejszy atak gwarantują rózgi RUTE-X heavy, które posiadają 7 brzozowych patyczków o największej średnicy. Rodsy polisyntetyczne gwarantują cieplejsze oraz łagodniejsze brzmienie i składają się z 10 wytrzymałych patyczków z materiału syntetycznego.

Rózgi RUTE-X są specjalnie zaprojektowane, aby oddać feeling i balans pałki perkusyjnej, jednocześnie zapewniając perkusistom alternatywne brzmienie, a także możliwość lepszej kontroli głośności w środowisku takim jak koncerty akustyczne, zespoły kościelne, sesje studyjne, a nawet podczas ćwiczeń” – mówi Global Brand Manager Vic Firth Mike Weber. “Jeśli grasz zarówno pałkami, jak i tradycyjnymi rózgami, RUTE-X naprawdę pozwalają uzyskać to, co najlepsze z obu światów i dają jeszcze bardziej kreatywne wrażenia z gry.

Rózgi Vic Firth RUTE-X są dostępne na vicfirth.com, a także u autoryzowanych dealerów i dystrybutorów.