> > > Rust gra Led Zeppelin

Kilka dni temu opublikowaliśmy nasz wspólny występ na Woodstock Festival, gdzie wykonaliśmy medley zespołu Led Zeppelin https://www.facebook.com/beatit.polska/videos/1108386492536261/ Tymczasem otrzymaliśmy wiadomość, iż zespół Rust rozpoczyna trasę, gdzie zaprezentuje utwory tej legendarnej formacji. Na bębnach zasiądzie nasz Ziom: Jakub Martuzalski.

2 Poznań

Przed momentem zakończyli promować debiutanckie “White Fog”, niebawem wejdą do studia rejestrować kolejny materiał. Jeszcze wcześniej muzycy Rust wybiorą się do rockandrollowego sedna lat 70., w formie siedmiu koncertów z cyklu “Tribute to Led Zeppelin by Rust”.

Po repertuar legendarnego Led Zeppelin muzycy Rust sięgną nie po raz pierwszy. Cztery lata temu jako jedyna grupa na świecie zmierzyli się z materiałem Planta i spółki przed projekcją “Celebration Day” w poznańskim Multikinie, a pojedyncze kompozycje Zeppelinów usłyszeć można było także podczas koncertów promujących debiutancki album Rust pt. “White Fog”.

Ponadto przed trzema laty twórczości brytyjczyków poświęcili koncert w gdańskim “Wydziale Remontowym”, gdzie po raz pierwszy narodził się pomysł rozwinięcia idei pojedynczego występu do całej trasy. I właśnie teraz, przed rejestracją drugiego materiału ponownie odwołają się do twórczości legendarnej grupy podczas “Tribute to Led Zeppelin by Rust”, które zagości na siedmiu scenach, a zainauguruje we wrocławskim Starym Klasztorze.

RusT - promo 2016-3

05.05 – Wrocław – Stary Klasztor

06.05 – Poznań – Blue Note

08.05 – Szczecin – Rocker

12.05 – Katowice – Katofonia

13.05 – Stalowa Wola – Labirynt

20.05 – Warszawa – Voodoo Club

28.05 – Gdańsk – Wydział Remontowy

– To będzie czysta zabawa dźwiękiem. Zależy nam, aby stworzyć niepowtarzalny klimat, przenieść słuchacza w lata 70., ale brzmiące XXI wiekiem – zapowiada wokalista Michu Przybylski, niejednokrotnie do Planta porównywany.

– Muzyczno-kulturalne wibracje zatoczyły koło, a publiczność chłonie i chce tego, co u źródła rockandrolla – spontaniczności, energetycznych riffów i grzmiących bębnów. W taki sposób widzimy “Tribute to Led Zeppelin by Rust”: przy pełnej improwizacji, otwartych sercach i wyciu publiczności. Podczas poszczególnych punktów zeppelinowej trasy muzykom Rust towarzyszyć będą zaproszeni goście. Jeżeli atmosfera koncertów będzie gorąca muzycy nie wykluczają zagrać własnych kompozycji na bis.

Jak przyznają, po zakończeniu trasy wejdą do studia, by zarejestrować materiał na kolejny krążek. Dotąd światło dzienne ujrzał jeden: w listopadzie 2014 roku Rust zadebiutował dobrze przyjętym albumem “White Fog”. Jeszcze wcześniej zespół został laureatem pierwszej nagrody festiwalu w Jarocinie i Eliminacji do Przystanku Woodstock, zdobywcą pierwszej nagrody Fama Rock Festiwal, a także jako jedyny zespół z polski zakwalifikował się do MTV European Music Awards w Belfaście. W zeszłym roku zadebiutowali dobrze przyjętymi koncertami zagranicznymi we Francji i Niemczech.