> > > Ryan O’Keeffe (Airbourne) w rodzinie BDC

Ryan O’Keeffe, perkusista australijskich rockerów z zespołu Airbourne, dołączył do stale rosnącej rodziny endorserów marki British Drum Co.

Ryan O’Keeffe zdecydował się na zestw BDC Legend Series z własnym, customowym wykończeniem, które jest zainspirowane przez klasyczne wykończenie gitary Gibson SG o nazwie Cherry Stain, pokryte lakierem o wysokim połysku.

Rozmiary:

  • bęben basowy 22×18 
  • tom 13×9  
  • floor tom 16×16  
  • floor tom 18×16  
  • werbel z serii Bluebird

Ryan O’Keeffe komentuje ten wybór w sposób następujący:

Przyłączenie się do rodziny BDC nie wymagało wielkich rozmyślań. Pierwszy raz dowiedziałem się, że robią świetne rzeczy w 2019 r. i zaprosili mnie do fabryki gdy miałem wolny dzień w Manchesterze. Musiałem sam się przekonać o co chodzi z tym całym zamieszaniem wokół nich. Od pierwszej minuty uderzyła mnie ich pasja. Każdej osobie w tym budynku zależy na tym, co ich firma robi. Są prawdziwą rodziną, a dla takiego muzyka jak ja – grającego trasy koncertowe z rodziną Airbourne – to jest wszystko!

Mój nowy zestaw perkusyjny Legend Series Founder’s Reserve to rzecz uszyta całkowicie na miarę, którą zespół British Drum Co wykonał dla mnie od zera. Celem było naśladowanie wyglądu gitary Gibson SG i właśnie to osiągnęliśmy – od mahoniu w kolorze wiśniowym, przez palisandrowe obręcze bębna basowego, aż po mieszanym hardware chromowanym i pozłacanym! Czy wspomniałem już, że te bębny także NIEWIARYGODNIE BRZMIĄ?? Już nie mogę się doczekać chwili, gdy będe mógł je zabrać na letnia trasę, żeby cały świat wiedział, że jestem w rodzinie BDC!

Ryan dołącza go grupy bębniarzy BDC, wśród których znajdują się między innymi: Nicko McBrain (Iron Maiden), Mark Richardson (Skunk Anansie), Ian Mosley (Marillion), Russell Gilbrook (Uriah Heep), Ian Matthews (Kasabian), Pete Salisbury (The Charlatans), Sean Moore (Manic Street Preachers) czy Rob Rolfe (Enter Shikari).