> > > Sabian przedstawia Tollspire Chimes

Firma Sabian wprowadza właśnie na rynek bardzo ciekawy produkt. Jest to zestaw mini – splashy o dumnej nazwie Tollspire Chimes.

sabian chimes

Blaszek jest pięć. Każda różni się od siebie rozmiarem, który co talerz rośnie o ćwierć cala ( od 4.75″ do 5.75″). Są wykonane z brązu B20 i przechodzą zaawansowany proces hartowania i walcowania. Surowe talerze formowane są w stożki (nie posiadają bella). Efekt końcowy to wyjątkowe połączenie dzwonka i splasha. Brzmienie każdego chimesa jest bardzo melodyjne i z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu gatunkach muzycznych. Od prog-rocka po granie orkiestrowe.

Nie są strojone do konkretnych wartości dźwiękowych, ale przez swoją barwę z pewnością dodadzą  każdemu setowi niesamowitej melodyjności. Dodatkowo można ich używać np. podczas zabiegów medytacyjnych, ponieważ generują sporo kojącego “białego szumu”. Perkusiści i perkusjoniści, którzy poszukują niebywałych chimesów, dzwonków czy też splashy powinni zainteresować się tym zestawem. Jesteśmy pewni, że Tollspire Chimes maksymalnie pobudzą wyobraźnię grającego!

Źródło

http://www.sabian.com/en/home

http://www.musicinfo.pl/

Share