> > > Simon Phillips zapowiada limitowane tłoczenie płyty Protocol V

Simon Phillips ogłosił wydanie limitowanego tłoczenia albumu “Protocol V“. Gatefold zawierający dwie płyty winylowe będzie dostępny od 9-go lutego bieżącego roku. Fani winylu, to może być prawdziwy przedmiot kolekcjonerski!

Simon Phillips należy do najważniejszych i najbardziej wpływowych perkusistów swojego pokolenia, a także można określić go mianem prawdziwej instytucji w świecie bębnów. Lista artystów, z którymi nagrywał i koncertował zajęłaby całe miejsce, jakie mamy na ten news. Oto zaledwie kilka z nich: Mike Oldfield, The Who, Pete Townshend, Judas Priest, Jeff Beck, Tears For Fears, Gary Moore, Toto, Jack Bruce, David Gilmour, Brian Eno, Joe Satriani, Jon Anderson.

Artysta od 35 lat z powodzeniem prowadzi własny zespół poruszający się w stylistyce fusion, w którym jest nie tylko perkusistą, ale także kompozytorem, producentem i liderem. W lutym 2022 r. na rynku pojawiła się piąta odsłona studyjna tej grupy, czyli album “Protocol V“. W nagraniach wzięli udział następujący muzycy: Ernest Tibbs (gitara basowa), Otmaro Ruiz (instrumenty klawiszowe), Jacob Scesney (saksofon) i Alex Sill (gitara).

Oficjalna strona Simona Phillipsa: https://www.simon-phillips.com/
FB: https://www.facebook.com/SimonPhillipsMusic
Instagram: https://www.instagram.com/simonphillipsofficial/