> > > Steve Ferrone w Brighton Music Walk of Fame

10 lipca 2019 r. Steve Ferrone trafił do Brighton Music Walk of Fame w swoim rodzinnym mieście Brighton w Anglii. Dołącza do cenionej rodziny muzyków, w której są już Jimmy Page, Jeff Beck, Dave Gilmour i The Who. W ceremonii wziął udział szef firmy GretschFred Gretsch.

Steve Ferrone jest byłym członkiem Average White Band i nagrywał z wieloma innymi, w tym z Duran Duran, Stevie Nicks, Christine McVie, Michaelem Jacksonem, Ericem Claptonem i Johnnym Cashem. Niedawno koncertował w Wielkiej Brytanii z Trevorem Hornem w ramach Sarm Orchestra. jest w trasie z The Dire Straits Legacy, także z Trevorem Hornem. Jest znany ze swojej klasycznej muzykalności, masywnego brzmienia i potężnego groove’a.

Komentując wprowadzenie, Steve powiedział: „Cóż za cudowne uczucie być uhonorowanym przez rodzinne miasto za robienie czegoś, co kochasz tak jak ja, tworzenia muzyki. Brighton zawsze było mi bliskie. Teraz jestem blisko Brighton”.

The Walk of Fame w Brighton oddaje hołd gwiazdom związanym z miastem i z Sussex. Jest to stała, bezpłatna atrakcja kultowego molo Brighton Palace Pier, pierwszego cyfrowo interaktywnego molo w Wielkiej Brytanii, w którym wszystkie tablice ożywają po zeskanowaniu za pomocą aplikacji Brighton Music Walk Of Fame.

Inni nowi członkowie alei gwiazd z Brighton to Simon Raymonde (Cocteau Twins), Alison Moyet, Dusty Springfield i Chris Difford (Squeeze).