> > > Stewart Copeland zapowiada koncertową płytę supergrupy Gizmodrome

Gizmodrome – zespół gwiazd, w którego skład wchodzą Stewart Copeland, Mark King, Vittorio Cosma oraz Adrian Belew – zapowiedział niedawno wydanie albumu koncertowego “Gizmodrome Live”, który ma się ukazać 19-go listopada.

Łączne CV członków tej kapeli obejmuje staż z takimi artystami jak The Police, Level 42, King Crimson, David Bowie, Frank Zappa, czy Talking Heads i jest to “kosmopolityczna mieszanka rocka progresywnego, szczypty punku oraz awangardowego humoru” – jak czytamy na stronie Stewarta Copelanda.

Słynny perkusista i kompozytor pisze dalej: “Od samego początku nie chodziło o jednorazowy skok w bok. Miał to być początek czegoś prawdziwie wyjątkowego i ekscytującego. Nasza pierwsza koncertówka ‘Gizmodrome Live’, która ukaże się 19 listopada 2021, opiera się na fundamentach położonych na naszej debiutanckiej płycie studyjnej (zatytułowanej “Gizmodrome“, wydanej w 2017 r. – przyp. BeatIt] i pozwala nam na więcej nieprzewidzianych wybuchów twórczej energii. Nagraliśmy tę płytę we Florencji, Rzymie, Tokio, Osace, Aschaffenburgu i Londynie i ona idealnie uchwyciła nasze zaangażowanie w ten zespół i naszą współpracę.”

Gizmodrome Live” łączy talenty Stewarta Copelanda na bębnach, gitarze i wokalu, Marka Kinga na basie i wokalu, Adriana Belew na gitarze i wokalu, a także Vittorio Cosmy na klawiszach. Copeland dzieli się obowiązkami głównego wokalisty z Adranem Belew i Markiem Kingiem, a kapela serwuje program składający się z utworów zawartych na debiutanckiej płycie oraz numerów z repertuaru The Police i King Crimson.

Płyta “Gizmodrome Live” będzie dostępna na winylu w edycji gatefold składającej się z trzech 12-calowych płyt odtwarzanych na 45 obrotów na minutę, na podwójnym CD, a także w wersji cyfrowej. Płyta CD oraz wersja streamingowa zawierają bonus pod postacią wersji utworu Gizmodrome “Don’t Box Me In” zaśpiewanego przez jedną z największych włoskich gwiazd rocka – Manuela Agnelli z zespołu Afterhours.

Gizmodrome, ‘Gizmodrome Live’ – lista utworów

1. “Amaka Pipa”
2. “Zombies in the Mall”
3. “Stay Ready”
4. “Miss Gradenko”
5. “Summer’s Coming”
6. “Sweet Angels”
7. “Elephant Talk”
8. “Does Everyone Stare”
9. “Man on the Mountain”
10. “Excesses”
11. “Ride Your Life”
12. “I Know Too Much”
13. “Darkness”
14. “Zubatta Cheve”
15. “Young Lions”
16. “Strange Things Happen”
17. “Don’t Box Me In”
18. “Spin This”
19. “Thela Hun Ginjeet”
20. “Bombs Away”
21. “Don’t Box Me In” [Bonus track on digital release feat. vocalist Manuel Agnelli]