> > > Stoisko firmy Manic Drum podczas London Drum Show 2016

BeatIt sprawozdaje z London Drum Show 2016!

W sobotę 12 i niedzielę 13 listopada 2016 r. odbyła się kolejna edycja dorocznej imprezy London Drum Show, którą śmiało można określić mianem święta perkusji na Wyspach Brytyjskich. Budynek XIX wiecznego centrum wystawienniczego Olympia stał się magnesem dla setek pasjonatów bębnów z Anglii, ale również z innych krajów (najlepszym dowodem tego jest nasza tam obecność). Wszystko dzięki temu, iż rok w rok zapraszani są znani i cenieni na świecie perkusiści, którzy pokazują publiczności swoje umiejętności, dzielą się swoją wiedzą i prezentują sprzęt, z który obecnie wykorzystują. Nie inaczej było w 2016 roku. Skład wykonawców był więcej niż obiecujący, wystawców również nie brakowało. Ekipy beatIt.tv po prostu nie mogło w tamten weekend zabraknąć w Londynie, no i nie zabrakło!

LDS 2016 Logo

Artyści, którzy zaprezentowali się w ciągu wspomnianych dwóch dni to najprawdziwszy top: Beanie Bhebhe (Rudimental), Eric Moore II (Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Bobby Brown, Gospel Chops Movement), Jason Sutter (Chris Cornell, Marilyn Manson, Foreigner, New York Dolls, Smash Mouth), Brian Frasier-Moore (Justin Timberlake, Janet Jackson, Madonna, Christina Aguilera, Toni Braxton, Backstreet Boys), Chris Coleman (perkusista sesyjny, Chaka Khan, Pati LaBelle, Bootsy Collins, lista nie ma końca), Jamie Morrison (Stereophonics, The Noisettes), Mark Guiliana (David Bowie, Meshell Ndegeocello, Gretchen Parlato, Avishai Cohen, Matisyahu, Lionel Loueke, Mark Guiliana Jazz Quartet), a także  Larnell Lewis (edukator i perkusista gospel). Czy musimy zaznaczać, że poziom tych występów był po prostu mistrzowski? Nie, ale robimy to ponieważ artyści ci uczciwie na to zapracowali. Jeśli dodamy, iż ekipa nagłośnieniowa sprawiła się na medal, to macie prawie pełen obraz wydarzeń podczas London Drum Show 2016.

Dlaczego prawie? Ponieważ zwiedzający mieli do swojej dyspozycji jeszcze dwa miejsca: salę Masterclass, a także strefę edukacyjną (Education Zone). W tej pierwszej swoim doświadczeniem z przybyłymi dzielili się Tom Potter (zwycięzca konkursu Young Drummer of the Year 2016), Joe Clegg (kompozytor, perkusista, współpracownik Ellie Goulding), Eddy Thrower (Lower Than Atlantis) oraz Ian Matthews (Kasabian), natomiast ta druga umożliwiała spotkanie z takimi muzykami jak Steve White (The Who, Oasis, Ian Dury, Jon Lord), ponownie Jason Sutter, czy niekwestionowana gwiazda Meinl Drum Festival 2016 – wspaniały Jost Nickel.

Dodatkowo, wielkim zainteresowaniem cieszyła się powierzchnia wystawowa, gdzie miało miejsce nasze pierwsze…

Spotkanie z firmą Manic Drum na LDS 2016

Stoisko Manic Drum podczas LDS 2016

System zawieszania tomów CARRIER ONE™ firmy Manic Drum

Zgodnie z zapowiedzią z naszego artykułu na temat firmy, prezentujemy ich ofertę. To, co zaraz zobaczycie w materiale wideo było dla nas bardzo pozytywnym odkryciem i zaskoczeniem. Słoweńska firma Manic Drum wyszła do ludzi z innowacyjnymi rozwiązaniami, jakimi  są: autorski system obręczy HOOP ONE™, strojenia bębnów LUG ONE™ oraz montażu tomów i nóżek do floor tomów CARRIER ONE™. Produkują także niesamowicie brzmiące, klepkowe werble i zestawy. Nie będziemy dłużej trzymać Was w napięciu. Oto reportaż ze stoiska Manic Drum!