> > > Tama Meinl Dealer Meeting 2018

Tama Meinl Dealer Meeting 2018 – reportaż

W dniu wczorajszym w Łodzi miała miejsce impreza pod nazwą Tama Meinl Dealer Meeting, podczas której zaprezentowano nowości przewidziane przez firmy TAMA i Meinl na rozpoczynający się rok. Choć była to impreza przeznaczona wyłącznie dla handlowców i przedstawicieli mediów, to warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z naszą relacją z tego wydarzenia, ponieważ da Wam ona obraz tego, jakich nowości marek TAMA i Meinl możecie oczekiwać na polskim rynku w rozpoczynającym się roku.Oj, będzie tego trochę…

W przypadku talerzy Meinl nowości skierowane są i do muzyków jazzowych i ekstremistów metalowych i wszystkich pomiędzy: Byzance 20″ Equilibrium China, Byzance 22″ Monophonic Ride, Byzance Polyphonic Ride, Byzance 15″ Jazz Thin Hihat, Classics Custom 18″Extreme Metal Big Bell Ride, Byzance 8″ Crasher Hats z sygnaturą Benny’ego Grebba.

Jeśli chodzi o zestawy perkusyjne TAMA, to szykuje się spore zamieszanie. Po sukcesie werbli S.L.P. przychodzi pora na zestawy perkusyjne z tej serii (Studio Maple, Fat Spruce oraz Dynamic Kapur), a w średniej półce cenowej pojawi się zestaw Superstar Classic (100% klonu, dostępne trzy wersje wykończenia, cena będzie naprawdę godna uwagi). Ponadto dotychczas limitowane zestawy Hyper-Drive Duo oraz Club Jam wejdą do masowej produkcji. Oferta werbli wzbogaci się o instrument S.L.P. Kapur, S.L.P. Big Black Steel będzie miał brata w rozmiarze 15″ x 8″, a także tom ze sprężynami Duo Birch (funkcjonuje jako floor tom 14″, a po naciągnięciu sprężyn jako głęboki werbel).

 

Również oferta hardware firmy TAMA powiększa się o trzy nowe statywy typu flat base (hi hat, werbel, pojedynczy tom), a także zestaw tego typu statywów (hi hat, werbel i dwa statywy na talerze plus torba). Do tego pojawi się pedał do stopy w stylu vintage (Classic Pedal HP50).

Z kolei akcesoria, które niedługo trafią do sklepów to m. in. bardzo zmyślny Hoop Grip umożliwiający montaż akcesoriów (cow bell, splash, vibra slap itp.) na obręczy bębna, blokady na śruby strojące o nazwie Tension Lock, pałki Oak Lab oraz pedał Iron Cobra 600 w kolorze jet black z czerwonymi napisami.

Osobnym segmentem rynku instrumentów są perkusjonalia. W tej dziedzinie możecie oczekiwać prawdziwego zalewu ciekawymi produktami. Spodziewajcie się przeróżnej maści instrumentów takich jak: cajony, pedał stopy do cajonów, drewniane bongosy, tamburyna, timbalesy, perkusjonalia dla dzieci (marka NINO), a także instrumenty z serii Viva Rhythm (w tym składany Cajon2Go wykonany z kartonu i wytrzymujący do 150 kg obciążenia).

Spodziewajcie się bardziej szczegółowych opisów, a także testów tych wszystkich nowości w nadchodzących miesiącach na kanale beatit.tv. Zaglądajcie też do salonów perkusyjnych, bo tam będziecie mogli sami sprawdzić te produkty. Warto!

Bębniarki i Bębniarze! Specjalnie dla Was relacja z imprezy Tama Meinl Dealer Meeting!

Share