> > > Tama Meinl News Meeting 2019

Któryś już raz z rzędu, 15 stycznia (tym razem w łódzkim hotelu Ambasador Premium), odbyła się impreza pod nazwą Tama Meinl News Meeting (w poprzednich latach Tama Meinl Dealer Meeting), w ramach której zaprezentowano nowości przewidziane przez firmy TAMA i Meinl (obejmujące oczywiście produkty wspomnianych marek, ale także instrumenty perkusyjne i akcesoria Nino Percussion oraz Viva Rhythm, a także gitary Ibanez i Ortega) na rozpoczynający się rok. Choć była to impreza przeznaczona wyłącznie dla handlowców i przedstawicieli mediów, to warto poświęcić kilka chwil na to, aby zapoznać się z naszą relacją z tego wydarzenia, ponieważ da Wam ona obraz tego, jakich nowości marek TAMA i Meinl możecie oczekiwać na polskim rynku w rozpoczynającym się roku. To i owo będzie się działo…

W przypadku talerzy Meinl nowością jest anonsowana już przez nas seria Byzance Foundry Reserve, którą można ulokować nawet nieznacznie wyżej niż Byzance. Każda blacha posiada wyłącznie laserowy grawer, informację o masie i jest zapakowana w karton, w którym znajduje się para rękawiczek, komplet pałek, list gratulacyjny podpisany przez Reinholda Meinla oraz indywidualny certyfikat zawierający nazwę modelu, numer seryjny i masę talerza). Ceny: od 1716 do 2576 złotych.

Nastąpi także poszerzenie serii Classic Custom Dark o trash crashe, chiny i stacki.

Kolejną nowością, z okazji 25-lecia serii bębnów Starclassic, jest Tama Starclassic Walnut/Birch (patrz: TUTAJ), która oprócz drewna orzechowego charakteryzuje się zmniejszonymi głębokościami centralek (14″ i 16″).

fot: beatit.tv

Bardzo ciekawym nowym zestawem Tama będzie S.L.P. Big Black Steel, która jest wariacją na temat znanego już werbla. Shell set składa się z bębnów 13″, 16″ oraz 22″ i będzie to limitowany zestaw wykonany ze stali.

W nowym roku pojawi się na rynku również nowa wersja koktajlowego zestawu Club-Jam – Tama Club-Jam Mini. Składa się on z bębna basowego i werbla z możliwością dodania toma i floor toma (wówczas uchwyt na tom w zestawie).

Jeśli chodzi o werble, to w tym roku pojawi się nowy Starphonic wykonany z miedzi, nowa wersja G-Maple, nowy Metalworks o nazwie Black On Black Steel, limitowany Woodworks z topoli, a także nastąpi wznowienie werbla z sygnaturą Abe‘a Cunninghama (Deftones), przy czym dostępnych będzie tylko 70 sztuk na całym świecie.

Co się tyczy instrumentów perkusyjnych, to Meinl rozszerza wszystkie grupy swoich produktów choć widoczny jest nacisk na cajony, które okazały się dużym rynkowym sukcesem dla firmy. Dlatego pojawią się takie nowości jak: cajon z subwooferem, peramp do cajona, tzw. conversion kit (zestaw instrumentów perkusyjnych jako dodatek do posiadanego już cajona), podwójna stopa do cajona i wiele innych.

Oprócz wymienionych nowości podczas prezentacji była także mowa o nowych, egzotycznych wykończeniach zestawów Tama Superstar Classic, drewnianej obręczy centralki oraz płytszych centralkach (16″) w zestawie Tama Imperialstar, nowych, egzotycznych wykończeniach zestawów Tama Star (bębny za jedyne 30.096 zł), a także akcesoriach takich jak: kinetyczny kluczyk do strojenia (Kinetic Drum Key), taśmie do owijania pałek przy uchwycie (Stick Wrap), a także kluczu wielofunkcyjnym (Multi Tool) z otwieraczem do piwa. Należy także wspomnieć o około setce (sic!) nowości w dziedzinie perkusjonaliów, które trzeba po prostu obadać w katalogu i przede wszystkim w najbliższym sklepie perkusyjnym.

Spodziewajcie się bardziej szczegółowych opisów, a także testów tych wszystkich nowości w nadchodzących miesiącach na kanale beatit.tv. Zaglądajcie też do salonów perkusyjnych, bo tam będziecie mogli sami sprawdzić te produkty. Warto!

Bębniarki i Bębniarze! Specjalnie dla Was relacja z imprezy Tama Meinl Dealer Meeting 2019!