> > > Tama Starclassic Performer w 2021 r.

Jak powszechnie wiadomo, Star to najwyższa i najbardziej prestiżowa półka bębnów firmy Tama, jednak to Starclassic jest tą serią, która gwarantuje nabywcy stuprocentowo profesjonalny instrument w wyobrażalnej cenie. Ponieważ wszystkie wróble w branży perkusyjnej już ćwierkają o nowościach na przyszły rok, rzućmy okiem na to, co w tej chwili oferuje najnowszy model z tej serii, czyli Tama Starclassic Performer.

Korpusy to połączenie klonu z brzozą, a zatem również ciepła z jasnością brzmienia. Barwa jest czysta, klarowna i zrównoważona. Obręcze typu die-cast hoops wzbogacają brzmienie o dodatkową pełnię i uderzenie. Korpusy są następujące:

  • tomy / floor tom / werbel: 4 warstwy brzozy (6mm) + 2 wewnętrzne warstwy klonu
  • bęben basowy: 5 warstw brzozy + 2 wewnętrzne warstwy klonu

Zawieszenie tomów Star-Cast Mounting System zapewnia rezonans oraz stabilność we wszystkich seriach bębnów TAMA z półki pro. Opływowy design ułatwia wieszanie tomów bliżej siebie, co daje większą łatwość i komfort gry.

Naciągi, jakie fabrycznie zakłada się na te bębny to powlekane EVANS G1 (góra) oraz przezroczyste, jednowarstwowe TAMA Power Craft II (dół). Na bębnie basowym znajdziemy przezroczysty naciąg EVANS EQ4 (uderzany) i rezonansowy Tama z pierścieniem tłumiącym. Werble wyposażone są w powlekane naciągi EVANS G1 (góra) i EVANS 300 (dół).

Zawodowe serie bębnów TAMA posiadają cynkowe obręcze die-cast, które wytwarza się poprzez wstrzykiwanie stopionego metalu do odpowiedniej formy. W porównaniu do obręczy typu triple flanged die-casty mają większą gęstość i bardziej powtarzalnie uzyskiwany w procesie produkcji kształt (te pierwsze uzyskuje się za pomocą zginania). Obręcze die-cast zapewniają bardziej powtarzalne i łatwiejsze strojenie ponieważ śruby strojące mają lepszy kontakt z ich powierzchnią. Dzięki tym obręczom bębny charakteryzują się bardziej chrupkim atakiem, czystszymi i bardziej rezonującymi wysokimi częstotliwościami oraz mocniejszymi rimshotami.

Dostępne wykończenia:

Molten Steel Blue Burst (MSL)

Caramel Aurora (CAR)

Dark Cherry Fade (DCF)

Piano Black (PBK)