> > > Test BeatIt: zestaw perkusyjny Premier Genista GM24-10

Kilkanaście dni temu przyszła do naszej siedziby pokaźna paczka zawierająca kolejny zestaw perkusyjny Premier Genista. Już podczas rozpakowywania i strojenia stało się jasne, że czeka nas mnóstwo ciekawych wrażeń.

Do “opukania” tych bębnów zaprosiliśmy perkusistę młodego pokolenia – Gnieva Telszewskiego. Muzyk znany jest z występów z wysokoenergetyczną, numetalową poznańską załogą Hope. Jako zawodnik grający mocno, okazał się on doskonałą osobą do tego, aby zasiąść za zestawem przysłanym do nas przez dystrybutora tej zasłużonej marki – firmę Music Info.

Premier Genista

fot: beatit.tv

Zestaw Premier Genista GM24-10

Premier Genista Dark Walnut Fade

fot: beatit.tv

1. Przebieg testu

Test przeprowadziliśmy w naszym własnym pomieszczeniu do nagrywania. Zestaw składa się z jednego rack tomu, jednego floor tomu i centralki, na które firmowo założono naciągi Remo Emperor Clear (tomy) i Remo Powerstroke 3 Clear (stopa), a więc należy producentowi policzyć na plus fakt, iż nie szczędzi na naciągach. Podobnie było w przypadku zestawu Premier Genista GM20-25, z którego testem możecie zapoznać się TUTAJ. W trakcie testu Gnievo Telszewski wykorzystał bukowy werbel Sonor Ascent 14″x5,5″ z naciągiem Aquarian Texture Coated (góra) oraz Remo Ambassador Clear (dół), klonowy werbel piccolo Tamburo 14″x4″ z naciągami Aquarian Super 2 (góra) i Aquarian Classic Clear (dół), a także talerze Zildjian. Nasz gość wykonał beat do utworu z repertuaru Hope, zatytułowanego “Lego“.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego zestawu:

 • producent: Premier
 • model: Genista GM24-10
 • elementy zestawu: tom 13″x10″, floor tom 16″x16″, bęben basowy 20″x10″
 • wykończenie: Dark Walnut Fade (DWF)
 • charakter: otwarty, soczysty, potężny
 • materiał: 100% klon amerykański (7 warstw, 5,6 mm)
 • mocowanie tomów: Die Cast ISO Mount
 • tom holder: Roklok
 • lugi: klasyczne Genista Diamond Chrome
 • obręcze: 2,3 mm triple flange

3. Produkt i brzmienie

Zestaw Premier Genista GM24-10 składa się z następujących elementów: tom 13″x10″, floor tom 16″x16″ oraz bęben basowy 24″x18″. Bębny robią wrażenie od pierwszego kontaktu, jeszcze bez słuchania. Gustowne wykończenie Dark Walnut Fade jest okraszone klasycznym logo z dużą literą “P”. Do tego pieczołowicie wykonane obręcze bębna basowego, piękna sklejka (w stu procentach z amerykańskiego klonu) oraz krawędzie korpusów, które są absolutnie bez zarzutu – to wszystko naprawdę może się podobać już na pierwszy rzut oka. Do tego nabywca otrzymuje odlewane claw hooki, odlewane nogi bębna basowego, obręcze 2,3 mm typu triple flange z nieinwazyjnym zawieszeniem tomów ISO, świetny tom holder Roklok z memory lockiem, klasyczne premierowskie lugi Diamond Chrome, podwójne podkładki pod śruby, a także sporo zapasowych części, takich jak śruby strojące, podkładki, claw hooki i lugi.

Nie zapominamy oczywiście o brzmieniu. Podczas testu zestawu z centralką 20″ zamarzyło nam się sprawdzić, jak klonowy Premier Genista zabrzmi z centralką w rozmiarze 22″, z 16-calowym floor tomem (symbol: GM22-44), a tymczasem nadesłano do nas bębny z 24-calową stopą. Musieliśmy je czym prędzej “schłostać”. Każdy z bębnów robi bardzo dobre wrażenie – już po uderzeniu palcem w membranę słyszymy głęboki, ciepły pomruk korpusów, co świadczy o ich czułości. Brzmienie zestawu jako całości robi bardzo spójne i przede wszystkim przepotężne wrażenie. Nie jest to jednak potęga bonhamowska, bardziej skojarzyło nam się to z brzmieniem Dave’a Grohla. Centalka ma mnóstwo dołu i “tłuszczu”, ale jednocześnie wyraźny punkt i klik. Niewytłumiona wciąż brzmi muzykalnie i miło dla ucha. Rack tom jest śpiewny i dobrze zabrzmiał w stroju zarówno wysokim, jak i niskim. Floor tom to klasa sama dla siebie – w niskim stroju zabrzmiał tak masywnie i tłusto, jakby zjadł większego, 18-calowego brata.

Premier Genista

fot: beatit.tv

Bębny Premier Genista są dostępne także w wersji klonowej i brzozowej. Konfiguracje dla obu wersji to:

 • 10″x8″, 12″x9″, 14″x14″, 20″x18″ (GM20-25 to klon, a GB20-25 to brzoza)
 • 10″x8″, 12″x9″, 16″x16″, 22″x18″ (GM22-44 to klon, a GB22-44 to brzoza)
 • 13″x10″, 16″x16″, 24″x18″ (GM24-10 to klon, a GB24-10 to brzoza)

Dodatkowo można zakupić pasujący werbel w rozmiarze 14″x6″. Oprócz naszego Dark Walnut Fade (DWF) dostępne są następujące wykończenia: Cherry Red Fade Lacquer (CRF), Purple Sparkle Fade Lacquer (PSF), Black Lacquer (BXL), Blaze Sparkle Lacquer (BRX) oraz Orange Sparkle (OSX).

Premier Genista

fot: beatit.tv

4. Podsumowanie

Sami uważamy instrument za bardzo dobry, jednak naszym zdaniem najlepszym podsumowaniem będzie wypowiedź Gnieva Telszewskiego: “Te bębny brzmią naprawdę potężnie, a jednocześnie ciepło, śpiewnie i muzykalnie. To mnie właśnie zaskoczyło, bo sądząc po rozmiarach spodziewałem się masywności (którą bardzo lubię), ale niekoniecznie tyle śpiewności. Doskonały zestaw do rockowego i ciężkiego grania“.

Producent: http://www.premier-percussion.com/

Dystrybutor: http://www.musicinfo.pl/

OCENA: 5/5 TOP

Plusy:

 • doskonałe wykonanie
 • ciepłe, głębokie, potężne brzmienie
 • piękny wygląd

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby bębny Premier Genista w konfiguracji 24″, 13″, 16″ przeszły najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Gnievo Telszewski!

Share