> > > Testament ogłasza nazwisko nowego perkusisty

Jak informowaliśmy ponad miesiąc temu zespół Testament rozstał się ze swoim dotychczasowym bębniarzem, którym był Gene Hoglan. Właśnie zostało ogłoszone nazwisko jego następcy.

Na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku czytamy: “Cały zespół z ekscytacją i radością wita ponownie w swoich szeregach jednego z najwspanialszych perkusistów w historii heavy metalu…Nie obchodzi nas, kogo mieliście na swojej liście i kogo obstawialiście. Jest tylko jeden najlepszy bębniarz: Dave Lombardo!

Zdjęcie: Stephanie Cabral

Wokalista Chuck Billy deklaruje: “Powiem to, co oczywiste. Jesteśmy przepełnieni radością witając znów Dave’a Lombardo jako perkusistę zespołu Testament. Z ekscytacją myślimy o tym, że będziemy ponownie dzielić scenę z Lombardo. Dave dodał nam niesamowitej mocy gdy dołaczył do nas podczas pracy nad “The Gathering” (płyta grupy wydana w 1999 r. – przyp. BeatIt) i jesteśmy zachwyceni widząc te smaczki, które znów wprowadzi do muzyki Testamentu.”
Gitarzysta Eric Peterson mówi: “Powrót Dave’a Lombardo do nas to zupełnie tak, jakbyśmy teraz kończyli sprawę, której wcześniej skończyć nie zdążyliśmy. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Będziemy celebrować to, że Dave znów z nami pracuje, i to z rogami z palców ułożonymi bardzo wysoko!
Na koniec wreszcie kilka słów od samego zainteresowanego: “To długo oczekiwany powrót, który musiał w końcu się wydarzyć. Dawno, dawno temu stworzyliśmy thrashowe arcydzieło (“The Gathering” – przyp. BeatIt). Nie mam wątpliwości co do tego, że muzyczna chemia między nami nie zniknęła i znów wypali. Kocham rodzinę Testamentu i jestem bardzo podjarany tym, że będę znów z nimi grał. Czeka wszystkich czysta brutalność.”

Aktualny skład zespołu Testament z Davem Lombardo za bębnami wyruszy w trasę koncertową pod hasłem The Bay Strikes Back Tour jeszcze tej wiosny.