> > > Todd Sucherman w tarapatach prawnych

Perkusista Todd Sucherman ma kłopoty prawne

Czy sądziliście kiedykolwiek, że można wpaść w tarapaty prawne z powodu najzwyklejszego zachowania perkusisty, które ma miejsce praktycznie podczas każdego koncertu artystów rockowych lub popowych?

Todd Sucherman znajduje się aktualnie w centrum burzy sądowej, jaka rozpętała się za sprawą koncertu grupy Styx w Atlancie (USA) w czerwcu 2015 r., podczas którego perkusista rzucił swoje pałki w stronę widowni. Obecna na koncercie fanka Lori Frederick złożyła pozew przeciwko muzykowi ponieważ jedna z pałeczek uderzyła ją w twarz, przez co doznała obrażeń (na twarzy pozostała blizna), nie mogła cieszyć się koncertem, za który zapłaciła, straciła noszoną przez siebie tego dnia odzież z racji zakrwawienia, a także nie mogła zarejestrować swojego udziału w imprezie Peachtree Road Race w Atlancie z powodu odniesionych obrażeń. Roszczenie finansowe przeciwko perkusiście ma na celu zadośćuczynienie z powodu ponoszonych przez Frederick wydatków medycznych, a także niezdolności do pracy zarobkowej.

Todd Sucherman Pearl Sabian

Agencja TMB Productions – wówczas opiekująca się grupą Styx – również została uwzględniona w pozwie ponieważ “była współodpowiedzialna za niefrasobliwe zachowanie” (Suchermana – przyp. beatit.tv).

Todd Sucherman to doskonały amerykański perkusista mający na koncie mnóstwo pracy sesyjnej m.in. dla takich artystów jak Brian Wilson (The Beach Boys) czy Peter Cetera (Chicago), a od 1995 r. występujący i nagrywający z bardzo popularnym w USA zespołem z kręgu soft rocka – Styx. Cztery kolejne albumy w dyskografii grupy otrzymały certyfikat muti platynowej sprzedaży (ponad 2 miliony egzemplarzy każdy). Były to: The Grand Illusion (1977), Pieces of Eight (1978), Cornerstone (1979) oraz Paradise Theatre (1981). Album grupy z największymi przebojami okrył się podwójną platyną w USA w 2005 r. Kapela odnotowała również 9 singli w pierwszej 20 listy magazynu Billboard. Sucherman pojawił się w zespole jako muzyk sesyjny z powodu choroby oryginalnego perkusisty Johna Panozzo. Po jego śmierci w 1996 r. Todd Sucherman został stałym członkiem Styx.

Film, na którym Todd Sucherman znajduje się w jednej z sytuacji, z powodu których powinien być obiektem zainteresowania mediów do obejrzenia TUTAJ. Zwróćcie uwagę na brzmienie, groove, artykulację…