> > > Tomasz Łosowski “Fusionland” wywiad cz. 1

Tomasz Łosowski opowiada o swoim nowym albumie!

Wszyscy miłośnicy perkusji w Polsce znają, a przynajmniej kojarzą artystę wyjątkowego, którym bez wątpienia jest Tomasz Łosowski. Perkusista ten jest przede wszystkim wszechstronnym muzykiem, kompozytorem i edukatorem. W ciągu swojej kariery nagrał ponad 50 płyt, w tym autorskie, współpracował m.in. z zespołem KOMBI, prowadzonym przez swojego ojca, SławomirŁosowskiego, Orange Trane, Quartado, Łosowski-Lemańczyk-Łukowski Acoustic Trio czy Gdański Jazz Quartet. Przekazuje swoją wiedzę i umiejętności podczas autorskich warsztatów. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo “Gitara i Bas + Bębny”. Jest także endorserem bębnów marki DW, talerzy Zildjian oraz naciągów Aquarian. Z tym przesympatycznym muzykiem mieliśmy okazję spotkać się 27.01.2017 w poznańskim klubie Blue Note przy okazji koncertu zespołu Orange Trane.

łosowski2

W pierwszej części rozmowy poruszyliśmy wiele istotnych tematów. Pierwszym z nich był proces powstawania najnowszego albumu Tomasza, Fusionland“, z 2016 r. Opowiedział o wszystkich plusach i minusach procesu twórczego, a także o tym, dlaczego płyta nabierała swojego kształtu przez tyle czasu. Następnie zeszliśmy na temat pomysłów na utwory. Perkusista opowiadał o swoich inspiracjach, ulubionych brzmieniach i szacunku dla klasycznej formy gatunku fusion. Nie mogło też zabraknąć wzmianki o ojcu Tomasza, Sławomirze Łosowskim, z któym od wielu lat występuje i nagrywa. Muzyk wyjaśnił, na czym polega wyjątkowość gry i brzmienia instrumentów Pana Sławomira. Na albumie “Fusionland” usłyszeć też można wielu wspaniałych gości. Tomasz wymienia ich wszystkich, a niektóre nazwiska to najwyższy poziom na polskiej scenie. Jeden z najbardziej nurtujących tematów został poruszony pod koniec. Perkusista opowiada o sprzęcie, któego używał podczas nagrywania swojej płyty. Było tego naprawdę sporo, aczkolwiek oprócz ogromnej ilości bębnów w najróżniejszych kofiguracjach, uwaga została skupiona na werblach. Tomasz bardzo starannie dobierał instrumenty, każdy miał swoje zadanie do spełnienia. Nie ogranicza się tylko do DW, a jakich werbli użył? Tego dowiecie się z wywiadu poniżej:

Zapraszamy do oglądania naszej rozmowy z Tomaszem Łosowskim, jak i zapoznania się z jego najnowszą płytą “Fusionland”. Miłego oglądania!

fot. http://tomasz.losowski.pl/