> > > Tomasz Łosowski zapowiada nową płytę

Jak powszechnie wiadomo, Tomek Łosowski to jeden z najwybitniejszych i najbardziej zapracowanych perkusistów w naszym kraju. Na przestrzeni ostatnich 30 lat wystąpił na ponad 50 albumach (tak w roli muzyka sesyjnego, członka zespołu jak i solisty), wystąpił prawdopodobnie na wszystkich scenach w Polsce i poprowadził warsztaty i kliniki perkusyjne chyba w każdym mieście posiadającym szkołę muzyczną.

Skład, który nagrał najnowszy singiel “Życie, hej, to ja!“: Justyna Panfilewicz, Tomasz Łosowski, Jacek Królik, Wojtek Pilichowski

Ostatnie solowe wydawnictwo Tomka to album “Fusionland” z 2016 r.

Obecnie Tomek występuje i nagrywa z zespołami: Kombi, Możdżer – Lemańczyk – Łosowski Jazz Trio, Piotr Lemańczyk Electric Band, Orange Trane oraz Quartado.

Można go także zobaczyć w akcji na naszym portalu:

Z Orange Trane: https://www.beatit.tv/tomasz-losowski-orange-trane-voyage-live/

W kilku wywiadach, np.: https://www.beatit.tv/pieciu-wspanialych-tomek-losowski/

Z okazji 30-lecia pracy artystycznej (Tomek liczy ten czas od występu podczas 15-lecia grupy Kombi w sopockiej Operze Leśnej w 1991 r.) już 26 listopada nakładem wytwórni MTJ ukaże się składankowy, dwupłytowy album.

Póki co można posłuchać sobie singla promującego tę jubileuszową płytę. Jest to utwór zatytułowany “Życie, hej, to ja!“, w nagraniu którego wziął udział zespół w składzie: Tomasz Łosowski – muzyka, instrumenty klawiszowe, perkusja, Jacek Cygan – tekst, Justyna Panfilewicz – śpiew, Jacek Królik – gitara, Wojtek Pilichowski – gitara basowa. Partie instrumentalne zostały nagrane sporo lat temu natomiast Justyna Panfilewicz dograła partie wokalne w lipcu tego roku.