> > > TOTO wystąpi w Krakowie

Świetna wiadomość dla fanów zespołu, jak i genialnego bębnienia

Zespół TOTO ponownie odwiedzi nasz kraj! Można stwierdzić, że supergrupa występuje u nas w miarę regularnie, a w roku 2013 zarejestrowała u nas koncertowe DVD z okazji XXXV-lecia działalności. W przyszłym roku Amerykanie pojawią się 28 lutego 2018 roku w Krakowie z okazji 40-lecia istnienia grupy! Jak wiadomo zespół ten składa się z bardzo znanych muzyków, takich jak Steve LukatherDavid Paich czy  Steve Porcaro. Często występują z nimi także genialni muzycy sesyjny, którzy wspomagają ich podczas koncertów. Przez niemal 40 lat stworzyli oni wiele niezapomnianych przebojów, które śpiewane są przez coraz to nowe pokolenia fanów. Nie można tu pominąć takich dzieł jak “Africa”, “Rosanna”, “Hold The Line”, “Stop Loving You” i wiele, wiele innych utworów.

TOTO koncert

Jako portal perkusyjny skupiamy się jednak właśnie na tym aspekcie zespołu TOTO. Nie sposób wyliczyć płyt, które nagrał ich pierwszy, tragicznie zmarły mistrz groove’u i wzór dla pokoleń sidemanów- Jeff Porcaro. Jego styl gry polegał na wyjątkowym zaangażowaniu w utwór, z naciskiem na wspomniany wcześniej groove. Nie interesowało go granie solówek, on po prostu służył muzyce. Warto również wspomnieć o tym, że jest on autorem legendarnego już shuffle do utworu “Rosanna”, który pokazuje w całości jego kunszt, podobną ścieżką perkusji jest ta zawarta w utworze “Mushanga”. Po jego tragicznej śmierci w 1992 r. nowym perkusistą zespołu został Simon Phillips, który świetnie poradził sobie z partiami mistrza, i został w zespole na 22 lata aktywnie nagrywając i koncertując. Po jego odejściu z grupy na jego miejsce trafił Shannon Forrest, który zaprezentuje swoje umiejętności przed polską publicznością.

Zapraszamy na koncert TOTO, który odbędzie się 28.02.2018 w Tauron Arenie w Krakowie, będzie to bez wątpienia świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do posłuchania muzyki ( i bębnienia) na najwyższym poziomie. Poniżej przedstawiamy plakat:

Toto plakat

Kiedy: 28 lutego (środa) 2018
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 199-349 zł
Organizator: Knock Out Productions

http://totoofficial.com/

https://www.facebook.com/totoband

http://www.knockoutprod.net/

Share