> > > Ubiór z kolekcji Zidjiana: koszulka Art Blakey

Celebrując wpływ i kunszt legendarnego perkusisty jazzowego Arta Blakey‘a, firma Zildjian stworzyła specjalną koszulkę. Ta miękka, przewiewna koszulka ma ręcznie narysowany portret autorstwa artystki Aline Decat.

Art Blakey odegrał znaczącą rolę w rozwoju bebopowego stylu gry na perkusji i był znany ze swojej zdolności do zachowania niezależności wszystkich czterech kończyn, co było niezwykłe w jego czasach. Współpracował z takimi legendami jazzu, jak:  Miles Davis, Dexter Gordon, Dizzy Gillespie, Charlie Parker, Sarah Vaughan, Jazz Messengers, Thelonious Monk, Wayne Shorter, Freddie Hubbard, Chuck Mangione, Keith Jarrett, Wynton Marsalis czy Branford Marsalis.

Wykonany z tego samego super miękkiego, lekkiego materiału, co koszulka z logo Zildjian, ten solidny czarny t-shirt ma luźny krój i tkaną pętelkowo metkę z logo Z na dolnym brzegu. Jest on dostępny w rozmiarach unisex od S do 3XL. Cały dochód ze sprzedaży tego produktu zostanie przekazany na rzecz Funduszu Obrony Prawnej i Edukacji Krajowego Stowarzyszenie na rzecz Popierania Ludności Kolorowej (National Association for the Advancement of Colored People, w skrócie NAACP).

Podstawowa specyfikacja:

  • miękka i lekka tkanina z mieszanki bawełny, poliestru i sztucznego jedwabiu
  • tkana metka z logo Z na dolnym brzegu
  • rozmiary unisex od S do 3XL
  • luźny krój zgodny z rozmiarem
  • podobizna Arta Blakey‘a na froncie z małym logo Zildjian pod kołnierzykiem, tkana metka